Zpravodajství

České missky se v Las Vegas ocitly na území gangů

České missky se v Las Vegas ocitly na území gangů
Zdroj: TV Nova

Příjemnou dávku vzrušení zažily finalistky Miss České republiky na Škole Miss v hlavním městě amerického hazardu. Po obvyklých studijních povinnostech, které obnášely pohovory s porotou, natáčení pro Novu a focení do magazínu, který je připravován k finálovému večeru, následoval oběd a pak výprava do nejstarší části Vegas, které se jako ve všech ostatních amerických městech říká "downtown".

Las Vegas začalo prosperovat kolem poloviny minulého století. tehdy se stalo doupětem gangsterů z celé Ameriky a sloužilo jako jakási oáza organizovaného zločinu uprostřed pouště. Ti úspěšnější z gangsterů začali přemýšlet, jak liberální nevadské zákony použít k investování získaných peněz a začaly se otvírat první "centra neřesti", kasina a nevěstince.

Svázané tenisky, přehozené přes dráty elektrického vedení, vymezovaly v divokých dobách města hranice teritorií jednotlivých gangů. A právě tam se dívky vydaly na exkurzi. Doprovázel je asistent obchodní konzulky ambasády ČR v Los Angeles Václav Vochoska, který výpravě dodával dobrodružný nádech, když dívky upozornil, že není radno se ulicemi downtownu jen tak potulovat, pokud člověk nestojí o kulku přímo mezi oči.

Po rychlé projížďce starým Vegas se finalistky přesunuly do bezpečného centra zábavy a showbyznysu, kde nehrozí zločinci, ale pokušení. Na věži hotelu Stratosphere, vysoké 300 metrů, si pár nejodvážnějších vyzkoušely adrenalinovou atrakci, volný pád.

„Byla jsem v takovém adrenalinovém vypětí, že jsem při volném pádu ze sebe nevydala ani hlásku, ale klidně bych si to hned zopakovala," řekla finalistka Katka Šonková.

Jako zklidňující balzám po vzrušujícím dni fungovala skvělá večeře v hotelu Paris, kombinovaná s hodinou etikety Ladislava Špačka.

Korzo
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz