Zpravodajství

VIDEO: Pobodaní mladíci na Trutnovsku: starší chtěl vraždit!

VIDEO: Pobodaní mladíci na Trutnovsku: starší chtěl vraždit!

Devatenáctiletý mladík chtěl v neděli zavraždit třináctiletého kamaráda. Oba pobodané chlapce našel v neděli večer náhodný chodec v obci Královec na Trutnovsku. S vážnými zraněními skončili oba v nemocnici.


Policisté v úterý potvrdili, že neštěstí má na svědomí je jeden z pobodaných chlapců, a sice ten starší, 19letý z Náchodska. Ten měl údajně bez jakéhokoliv příčiny pobodat ve svém automobilu 13letého kamaráda. Vše se odehrálo pod železničním mostem ve směru na Pec pod Sněžkou. Oba chlapci se podle policie dobře znali.

Zbraň policisté nenašli

Pachatel poté zraněného převezl ke kamenolomu do obce Královec na Trutnovsku, kde ho bez jakékoliv pomoci zanechal a zinscenoval jejich přepadení neznámým pachatelem. Policisté už ho obvinili z pokusu vraždy a hrozí mu až vyjímečný trest nebo doživotí. Bodnou zbraň se policii zatím nalézt nepodařilo. 

Třináctiletého chlapce s četnými bodno-řeznými ranami našel noci na pondělí zcela náhodně v zaparkovaném autě u kamenolomu myslivec. Ihned zavolal pomoc a mladíka musel transportovat vrtulník rovnou na operační sál do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Jeho stav je stále vážný.

Místo zbraně druhý pobodaný

Na místo činu dorazily více než dvě desítky policistů a okolí prohledávalo i několik psovodů. Asi o kilometr dál našli ležet dalšího mladíka. Ten měl poraněnou hlavu. Starší z poškozených byl transportován vozidlem záchranné služby do trutnovské nemocnice a je mimo nebezpečí života.

Policisté také žádají případné svědky, aby se obrátili na linku 158. Policii zejména zajímá svědectví o pohybu podezřelé osoby v Královci v neděli odpoledne.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz