Zpravodajství

VIDEO: Naivní zloději: dali echo policistům, kteří je pak chytili

VIDEO: Naivní zloději: dali echo policistům, kteří je pak chytili
Zdroj: TV Nova

Třem mladíkům z Tvarožné na Brněnsku se loupež moc nevyvedla. Poté co vykradli chatu, dali své mobilní číslo muži z chaty sousední. Na mobil pak zlodějům zavolali policisté, že si pro ně přijedou. A oni na ně počkali.

Tři mladíci, z nichž nejmladšímu bylo teprve 15 let, si vyhlédli jednu z chat v zahrádkářské kolonii a ukradli z ní zásoby připravené na oslavu narozenin. Cestou z lupu je ale potkal další z chatařů. Plné batohy a tašky mu přišly podezřelé.

Zeptal se jich, co u souseda dělají  a jako pojistku si vyžádal telefonní číslo jednoho z mladíků. "Aby muže uklidnil, dal mu nejstarší z trojice zlodějů mobilní číslo," řekl naší televizi tiskový mluvčí policie Brno - venkov Aleš Mergental.  

Proč na policii počkali?

Pak už šlo všechno ráz na ráz, chatař během chvilky zjistil, že jeho souseda vykradli. Společně oba muži zalarmovali policii a sami začali kluky hledat. Nakonec zavolali policisté mladíkům na mobil.  

Mezi mladíky a policisty musela proběhnout velmi absurdní konverzace. Policisté přesný obsah rozhovoru nechtějí prozradit. Výsledek byl ale ten, že kluci na policisty opravdu počkali. "Věděli, že nemají šanci, tak počkal," uvedl policejní mluvčí.

Svým kuriózním dopadením se zřejmě trojice mladíků už teď zapsala do dějin kriminalistiky. A kdo ví, možná se jednou bude říkat: „dopadli jak zloději u Tvarožné".

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz