Zpravodajství

VIDEO: Čunkův údajný úplatek: kdo neříká pravdu?

VIDEO: Čunkův údajný úplatek: kdo neříká pravdu?
Zdroj: TV Nova

Kauza Čunek se začíná obracet proti korunní svědkyni Marcele Urbanové. Státní zástupkyně chce, aby policie vyšetřovala bývalou Čunkovu sekretářku kvůli možné křivé výpovědi. Urbanová od počátku tvrdila, že se jí Čunek chlubil půl milionovým úplatkem, který měl dostat ještě coby vsetínský starosta. Jeho stíhání ale žalobce loni zastavil. Urbanová trvá na tom, že ve výpovědi o Jiřím Čunkovi nelhala.

"Pronesl ke mně takovou větu, jako jestli vím, jak vypadá půl mega s tím, že držel tu obálku v ruce a pak proběhl ten komentář, že se jedná o odměnu za byznys, který udělal s inženýrem Hurtou," řekla k úplatku Jiřího Čunka jeho bývalá sekretářka Marcela Urbanová reportérům pořadu na vlastní oči v lednu 2007.

Čunek ale odmítá, že by ho někdo v souvislosti s prodejem městského majetku uplácel. "Ne, nikdy jsem žádný úplatek nevzal," řekl doslova předseda lidovců.

Čunkovo trestní stíhání nakonec zastavil jihlavský státní zástupce Arif Salichov. A to hned dvakrát. Nejprve loni v srpnu a poté, co jeho krok označila nejvyšší státní zástupkyně za předčasný, ukončil Čunkovo vyšetřování znovu v listopadu.

"S vysokou mírou pravděpodobnosti si tvrzení paní Urbanová vymyslela," řekl během vyšetřování Salichov.

Urbanová: Mluvila jsem pravdu

Po zastavení Čunkova stíhání dostala policie na Urbanovou několik trestních oznámení - mimo jiné i od Čunkova advokáta. Po přečtení spisu se rozhodla pražská státní zástupkyně spustit vyšetřování Urbanové kvůli podezření z křivé výpovědi.

Co teď bude následovat? "Policie se od teď může případem začít zabývat, může zvát osoby k podání vysvětlení a shromažďovat důkazy," řekla naší televizi mluvčí Městského státního zasttupitelství Štěpánka Zenklová.

Urbanová zatím nebyla z ničeho obviněna. Změnu role ze svědkyně na podezřelou přijala s klidem. Trvá na tom, že mluvila pravdu.

"Já samozřejmě žádnou jinou výpověď učinit nemohu," řekla televizi Nova. Jiří Čunek tento posun v kauze nekomentoval. "Je to věc policie, já se k tomu nebudu vyjadřovat," řekl. 

Policisté zatím výslech Marcely Urbanové nenaplánovali. Dá se ale čekat, že si ji pozvou už příští měsíc. 

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz