Zpravodajství

Jel rychle, zabil cyklistu

Jel rychle, zabil cyklistu
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Tragická dopravní nehoda se stala v úterý na Olomoucku u obce Štěpánov. Řidič jel vyšší rychlostí, nebyl schopen rychle zareagovat a přejel chodce.

"Řidič nejel takovou rychlostí, aby byl schopen zastavit na vzdálenost, na kterou má rozhled. Levou přední částí vozidla narazil dle jeho vyjádření, do v protisměru jedoucího cyklisty," řekla severomoravská policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková.

Muž měl jet po nesprávné straně komunikace směrem k obci Štěpánov - Březce. Cyklistu přejelo další vozidlo, které jelo těsně za peugeotem. Cyklista byl na místě usmrcen.

"Dechové zkoušky u řidičů byly negativní. Bude provedena soudní pitva zemřelého. Policisté započali úkony v trestním řízení pro trestný čin ublížení na zdraví," dodala Bednarčíková.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz