Zpravodajství

Troška zhubl o pět kilo

Troška zhubl o pět kilo
Zdroj: Korzo

O celých pět kilo zhubl režisér Zdeněk Troška během natáčení svého posledního filmu, pohádky Nejkrásnější hádanka. Úbytek váhy ovšem nezpůsobily žádné drastické diety. Pobíhání po place, udílení příkazů, předvádění akcí hercům a trošku i nervy," prozradil známý režisér způsob, jak se nadbytečných kil zbavil.

S dietami si totiž problémy nedělá a nikdy nezkoušel ani ty zaručeně účinné koktejly či pilulky. Počítá ale s tím, že v průběhu roku svou postavu párkrát viditelně změní.

Při filmování není čas na velké svačinky či klidné obědy. "Prostě něco v běhu zhltnete a často ani nevíte co. Jo, ale když píšu, to je jiná. Čas od času se zeptám - ledničko, ledničko, co v sobě skrýváš? A než mi stačí odpovědět, jdu si to zjistit sám a ta tam jsou všechna moje dietetická předsevzetí," směje se režisér.

Režisér na roztrhání

Pohádkový dědeček, jak si sám sobě s nadsázkou říká, je na roztrhání. V závěru minulého týdne bujaře oslavil v Praze, Brně a Ostravě úspěšné premiéry svého příběhu Nejkrásnější hádanka a teď pendluje mezi pražským bytem a domem v Hošticích a píše.
"Připravuji scénář další pohádky, která má zatím pracovní název Čertova nevěsta," říká jedním dechem Troška, který si odpočinul jen chvilku a opět tvrdě pracuje. 

I když bude nová pohádka o peklu, nebude v ní chybět laskavost a humor. Troška chce divákům představit hezké, "typicky české" peklo, a to s úsměvem a poezií. Čertova nevěsta bude volně na motivy pohádek Boženy Němcové. Do hlavní mužské role Troška znovu obsadí Jana Dolanského, který ho příjemně překvapil při realizaci Nejkrásnější hádanky. "Komu nabídnu další úlohy, je ve hvězdách. Začnu o tom přemýšlet až tak za měsíc," dodal Zdeněk Troška.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz