Zpravodajství

Šalvěj divotvorná: droga, za kterou nepůjdete sedět

Uživatelé lehkých drog v poslední době hromadně přecházejí na drogy, které nejsou podle českých zákonů trestné, ale přitom mají podobné účinky. Tyto drogy se údajně volně prodávají v českých obchodech. Na jejich nákup vyrazil se skrytou kamerou náš reportér Josef Svoboda.

Řeč je o Šalvěji divotvorné. Podle příruček jednoho z nejsilnějších halucinogenů, který hravě strčí do kapsy LSD nebo lysohlávky. Její účinek sice trvá jen necelou hodinu, ale je tak silný, že člověk ztratí veškeré ovládací schopnosti.

Šamani ji dodnes používají při obřadních rituálech k věštění budoucnosti. Jenže v brazilské džungli to nikomu nemusí vadit. Problém je v tom, že látka se legálně prodává i v Čechách. Zákon je pozadu a kuřáci marihuany tak nemusejí riskovat opletačky s policií.

Zatímco pár jointů marihuany vás dostane za mříže. Šalvěj si můžete klidně ubalit a zapálit přímo před policejní stanicí. Po vlastních nohou sice neodejdete, ale zákon na vás nemůže.

Policisté však varují, že držení není to samé co prodej. Všichni majitelé obchodů, kteří na šalvěji a jiných drogách vydělávají, totiž mohou být stíháni za šíření toxikomanie.

Více se dozvíte ve videu z Televizních novin.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz