Zpravodajství

Zdivočelí psi roztrhali v zoo třináct ovcí a koz: majitelé se omluvili

Včera jsme vám říkali o krvavém masakru v pražské zoo, kdy se dva psi podhrabali do dětského koutku a v něm roztrhali třináct ovcí a koz. Nám se podařilo majitele těchto psů vypátrat a natočit s nimi rozhovor.

Třiadvacetiletý Štěpán slíbil své přítelkyni, že se během její nepřítomnosti postará o jejího psa Leona. Ten mu ale v pondělí večer utekl. Tohle je výsledek. Leon s dalším uprchlým psem společně vnikli do nedaleké zoo a roztrhali tam třináct ovcí a koz.

Štěpán i majitel druhého psa, osmačtyřicetiletý Richard toho, co se stalo litují.

"Je to naše chyba, protože my máme za ty psy zodpovědnost / sám jsem vegetarián a je to vlastně zbytečná ztráta na životech těch zvířat," řekl pan Štěpán.

"Mě samotného to nesmírně šokovalo. Snažím se o toho psa starat dobře, aby poslouchal," řekl pan Richard.

Na důkaz, že to myslí vážně, před námi zavolali do zoologické zahrady a požádali vedení zoo o schůzku. Chtějí se omluvit a dvacetitisícovou škodu nějakým způsobem uhradit.

"Jestli tu škodu chtějí uhradit, splátkový kalendář je samozřejmě možný, pokud by si to chtěli odpracovat u nás, tak to samozřejmě možné není, protože práce se zvířaty je odpovědná a tu umožňujeme jenom prověřeným lidem," řekl ředitel pražské ZOO Petr Fejk.

Oba majitelé psů také slíbili, že už nikdy nevezmou své psy na procházku bez vodítka.

Více se dozvíte ve videu z Televizních novin.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz