Zpravodajství

Zdivočelí psi roztrhali v zoo třináct ovcí a koz: majitelé se omluvili

Včera jsme vám říkali o krvavém masakru v pražské zoo, kdy se dva psi podhrabali do dětského koutku a v něm roztrhali třináct ovcí a koz. Nám se podařilo majitele těchto psů vypátrat a natočit s nimi rozhovor.

Třiadvacetiletý Štěpán slíbil své přítelkyni, že se během její nepřítomnosti postará o jejího psa Leona. Ten mu ale v pondělí večer utekl. Tohle je výsledek. Leon s dalším uprchlým psem společně vnikli do nedaleké zoo a roztrhali tam třináct ovcí a koz.

Štěpán i majitel druhého psa, osmačtyřicetiletý Richard toho, co se stalo litují.

"Je to naše chyba, protože my máme za ty psy zodpovědnost / sám jsem vegetarián a je to vlastně zbytečná ztráta na životech těch zvířat," řekl pan Štěpán.

"Mě samotného to nesmírně šokovalo. Snažím se o toho psa starat dobře, aby poslouchal," řekl pan Richard.

Na důkaz, že to myslí vážně, před námi zavolali do zoologické zahrady a požádali vedení zoo o schůzku. Chtějí se omluvit a dvacetitisícovou škodu nějakým způsobem uhradit.

"Jestli tu škodu chtějí uhradit, splátkový kalendář je samozřejmě možný, pokud by si to chtěli odpracovat u nás, tak to samozřejmě možné není, protože práce se zvířaty je odpovědná a tu umožňujeme jenom prověřeným lidem," řekl ředitel pražské ZOO Petr Fejk.

Oba majitelé psů také slíbili, že už nikdy nevezmou své psy na procházku bez vodítka.

Více se dozvíte ve videu z Televizních novin.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz