Zpravodajství

VIDEO: Metalový fanoušek Topolánek a zpívající Mečiar

VIDEO: Metalový fanoušek Topolánek a zpívající Mečiar

Co Čech to muzikant. Možná í tímto heslem se řídil loni v říjnu premiér Mirek Topolánek při koncertu metalové kapely Debustrol. Dával najevo, že si říznou muziku opravdu užívá. Fanouškem undergroundu je i bývalý prezident Václav Havel. Ten za oblíbenými The Plastic People of the Universe neváhal dojet až do polského Krakova. Naši politici ale nemají na bývalého slovenského premiéra Vladimíra Mečiara, který se s funkcí loučil písní.

Vyplazený jazyk a mávání rukou - tak premiér Topolánek prožíval tvrdou píseň těsně u pódia. Odložil sako a kravatu a na koncertu se alespoň na chvíli stal tím pravým bigbíťákem. Tvrdá hudba zřejmě není Topolánkovi proti srsti, při poslechu Debustrolu se smál.

Pozorný čtenář může na konci videa z koncertu legendárních Plastiků rozpoznat Václava Havla. Ten má pro undergroundovou kapelu slabost už od 70. let, kdy je spojoval společný odpor proti komunistické totalitě.

Bývalého prezidenta na koncertu spatříte ZDE

Na Slovensku se nefandí, ale zpívá

Ještě o stupeň výše posunuli hudební laťku slovenští politici. Předvolebním hitem kampaně v roce 1994 se stala píseň HZDS "Vivat Slovakia". Voliče přesvědčovaly o krásné tváři Slovenska špičky tehdejší nejsilnější strany včetně Vladimíra Mečiara. Na internetu koluje i recesistická verze písně. Slyšet nacionalistickou píseň v maďarštině je skutečným zážitkem.

Píseň Vivat Slovakia v provedení českých recesistů naleznete ZDE

Vladimír Mečiar i přes tvrdou image neměl ke zpěvu nikdy daleko. Když v roce 1998 prohrál volby, rozloučil se v přímém přenosu STV písní.

Rozlučku Vladimíra Mečiara písní si prohlédněte ZDE

I na české politické scéně jsou ale první pěvecké vlaštovky. Ministryně obrany Vlasta Parkanová nazpívala s Janem Vyčítalem oslavnou píseň na výstavbu amerického radaru v ČR.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz