Zpravodajství

Teenagerka se téměř nemyje, trpí alergií na vodu

Pro mladou dívku to musí být velmi nepříjemný pocit. Australanka Ashleigh Morrisová totiž trpí vzácnou alergií na vodu. Mladá 19letá dívka tak může zapomenout na osobní hygienu. Po kontaktu těla s vodou se jí totiž dělá na kůži ošklivá vyrážka.


Alergie na vodu se u Ashleigh objevila ve 14 letech. Její nemoc se jmenuje aquagenní urtikárie. Toto onemocnění je celosvětově velmi vzácné, uvedl Daily Mail. Když se teenagerka chce umýt, asi po dvou hodinách se na jejím těle objeví ošklivá červená vyrážka. Ta navíc velmi svědí.


Ashleigh se ale neobejde bez nutné hygieny. I minutový pobyt v koupelně se ale často mění v bolestivý zážitek. Rychle do sprchy a zpět - to je obyvklá praxe pro dívku s neobvyklým onemocněním. Někdy sprchování Ashleigh tak bolí, že musí plakat.

Ashleigh zdůrazňuje, že si potrpí na čistotu. Kvůli vyrážce se ale často musí drbat až do krve. Oporu má v příteli Adamovi, který se jí snaží pomáhat. Problémy Ashleigh ale zasahují i do jejich milostného života. "V noci se k němu nemohu přitulit, někdy se totiž potí," dodala se smutkem nemocná dívka.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz