Zpravodajství

Teenagerka se téměř nemyje, trpí alergií na vodu

Pro mladou dívku to musí být velmi nepříjemný pocit. Australanka Ashleigh Morrisová totiž trpí vzácnou alergií na vodu. Mladá 19letá dívka tak může zapomenout na osobní hygienu. Po kontaktu těla s vodou se jí totiž dělá na kůži ošklivá vyrážka.


Alergie na vodu se u Ashleigh objevila ve 14 letech. Její nemoc se jmenuje aquagenní urtikárie. Toto onemocnění je celosvětově velmi vzácné, uvedl Daily Mail. Když se teenagerka chce umýt, asi po dvou hodinách se na jejím těle objeví ošklivá červená vyrážka. Ta navíc velmi svědí.


Ashleigh se ale neobejde bez nutné hygieny. I minutový pobyt v koupelně se ale často mění v bolestivý zážitek. Rychle do sprchy a zpět - to je obyvklá praxe pro dívku s neobvyklým onemocněním. Někdy sprchování Ashleigh tak bolí, že musí plakat.

Ashleigh zdůrazňuje, že si potrpí na čistotu. Kvůli vyrážce se ale často musí drbat až do krve. Oporu má v příteli Adamovi, který se jí snaží pomáhat. Problémy Ashleigh ale zasahují i do jejich milostného života. "V noci se k němu nemohu přitulit, někdy se totiž potí," dodala se smutkem nemocná dívka.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz