Zpravodajství

Julínek záchranář: na ulici zachraňoval sraženého chodce

Julínek záchranář: na ulici zachraňoval sraženého chodce
Zdroj: TV Nova

Ministr zdravotnictví Tomáš Julínek ve čtvrtek poskytoval první pomoc přímo u dopravní nehody na Praze 4. Vše se odehrálo krátce před devátou hodinou ráno, když nedaleko podolské nemocnice srazila motorka šedesátiletého chodce. Ten byl převezen na operaci do nemocnice. Je mimo ohrožení života.

„Jeli jsme ráno do úřadu a míjeli jsme nehodu, protože jsem lékař, tak je mojí povinností, ujistit se, že je všechno v pořádku," řekl ministr zdravotnictví Tomáš Julínek.

Záchranáři prý ministra v návalu práce ani nepoznali

Na místo přijela krátce po ministrovi i záchranka. Muž měl hlavně poraněné břicho, ale naštěstí byl mimo ohrožení života. Záchranáři prý ministra v návalu práce nad zraněným ani nepoznali. „To je logické, protože se nevěnovali ministrovi ale zraněnému," řekl Julínek.

Šedesátiletý chodec skončil s těžkým zraněním ve Všeobecné fakultní nemocnici na Karlově náměstí. Motorkář zůstal nezraněn. Podle policie motorkář nebyl pod vlivem alkoholu.

Sestra zraněného muže zpráva o nehodě bratra šokovala. To, že mu jako první pomáhal ministr ji překvapilo.

Julínek: Byla to moje povinnost!

Tomáš Julínek dokázal, že ani jako ministr zdravotnictví nepřestal být lékařem. „Byla to situace, kterou znám ze své praxe, protože jsem jezdil se záchrannou službou. Byla to moje povinnost, se tam zastavit," dodal Julínek.

Přesnou příčinu nehody nyní zjišťuje policie.

Více se dozvíte ve videu z televizních novin!

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz