Zpravodajství

VIDEO: Hřebejk má své favority. A co vy?

VIDEO: Hřebejk má své favority. A co vy?

Hlasování o vítězný snímek třetí Noci filmových nadějí je v plném proudu. Patron této akce režisér Jan Hřebejk viděl filmy už několik dní před televizní premiérou a na dorpvodném mejdanu už nám prozradil své "koně".

Zdroj: 2media.cz

Po režisérech Filipu Renčovi, Martinu Šulíkovi a Janu Svěrákovi převzal nad třetím filmovým marathonem TV Nova patronační žezlo Jan Hřebejk. "Mě zaujal animovaný film PsiCHO Libora Pixy, z hrané tvorby Lovu zdar Tomáše Holečka z pražské FAMU, ale to jsou dva famácké filmy. Co mě skutečně šokovalo, krom toho, že je standartně vysoká úroveň filmů na VŠUP," jmenoval otec Pelíšků nebo Šakalích lét snímky, které ho zaujaly. Byl spokojený se standartně vysokou úrovní filmů na VŠUP a pochválil i Skeletony mladého režiséra Jakuba Hussara a film U2511, který označil domácím Titanikem.

Hřebejkovo U mě dobrý už má svoje noty
"Přál bych těm tvůrcům, aby vytrvali a mohli to rozvíjet," vzkázal režisér, který má momentálně v postprodukci snímek U mě dobrý. Ten má vejít do kin 15. května. Hřebejk si postěžoval na průtahy, které způsobila vadná kamera, byl ovšem nadšený hudbou od kytaristy Norbiho Kovácse.

 Na všechny filmy z třetí Noci filmových nadějí se můžete podívat zde a sami můžete srvonat svůj vkus s tipy od Jana Hřebejka. Zároveň až do poloviny března probíhá hlasování o divácky nejúspěšnější film.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz