Zpravodajství

VIDEO: O rodičích a dětech se prochází napříč generacemi

VIDEO: O rodičích a dětech se prochází napříč generacemi

Procházku po pražské Stromovse prošpikovanou retrospektivními vzpomínkami na dětství a ženy natočil režisér Vladimír Mcihálek. Snímek o Rodičích a dětech vám přiblíží kolegyně Veronika Pitrová z pořadu Volejte Novu.


Hlavní ženskou roli svěřil režisér Vladimír Michálek modelce a psycholožce Marianě Kroftové. "Nebylo to snadné. Myslelala jsem si, že to bude jednodušší, když člověk pozoruje s jakou lehkostí ostatní herci hrají," svěřila se fimová Marta. Druhou ženskou postavu matky svěřil režisér Zuzaně Stivínové. Po jejím boku se v epizodní úloze zarytého komunisty objeví Jiří Lábus.

Snímek O rodičích a dětech vstupuje do kin za podpory TV Nova 6. března. Kromě reportáže jsme pro vás přichystali bohatou fotogalerii z filmu.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Píše se na Deník.cz