Zpravodajství

Případ bratrů Olahových znovu otevřen!

Případ bratrů Olahových znovu otevřen!

Kladenský soud ve čtvrtek znovu otevřel případ Ivana a Pavla Olahových. Oba jsou podezřelí z vydírání kladenských podnikatelů. Obnovené líčení ale skončilo dřív, než vůbec začalo.

Zdroj: TV Nova

Květen 2004. Speciální komando zatýká Pavla Dezidera Mezeie a Ivana Waita. Celé Kladno je zná pod původním příjmením Olahovi. Oba muži končí na devět měsíců ve vazbě. Později se kvůli údajnému vydírání podnikatelů ocitají před okresním soudem.

Ten případ uzavírá v květnu 2007. Ivan je zproštěn obžaloby, Pavel dostává podmínku za ovlivňování jednoho ze svědků. Žalobkyně se okamžitě odvolává.

Spekulace o obavách vypovídat se nepotvrdily

Krajský soud vrací případ zpět do Kladna, a to dokonce ke stejné soudkyni. Znovu má začít kolotoč výslechů svědků. Při minulých líčeních se spekulovalo, že se někteří bojí vypovídat. Nakonec se to neprokázalo.

Obnovené líčení bylo odročeno hned na začátku, a to kvůli dost kuriózní věci. Jeden z obhájců onemocněl a nevyjednal za sebe náhradu. K soudu poslal pouze asistentku. Podle soudkyně to svědčí o snaze advokátů líčení zdržovat.

Líčení by u kladenského soudu mělo pokračovat koncem března. Obžalovaným hrozí až osm let vězení.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz