Zpravodajství

VIDEO: Nejsilnější vítr na území Česka: ničící orkán Emma, hrozí i záplavy!

Příroda nám na víkend posílá jasné znamení, abychom zůstali doma v posteli a nechali tělo odpočinout. Venku to bude o život. Po teplotních rekordech z minulých dní se mírně ochladí, obloha se bude mračit a navíc bude Česko bičovat silný vítr. To jsou vyhlídky! "O víkendu postihne Česko velmi silný vítr, který na většině území bude nejsilnější od výskytu Kyrilla z ledna 2007, možná i silnější," potvrdila serveru Nova.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

"Čeká nás, po nejstudenějším a nejteplejším, největrnější víkend letošní zimy. Tlaková níže, která vítr přinese, dostala už v Británii jméno Emma, a bude to velmi pravděpodobně nejsilnější vítr na území České republiky," řekla Honsová.

"Vítr bude sílit už v pátek v noci, o půl noci nabere sílu ze 7 m/s na 35 m/s. V Krušných horách, Krkonoších a na Šumavě může dosáhnout až na 140 km/h, což už je síla orkánu," doplnila Honsová.

V nížinách vichřice

Vichr bude bičovat území Česka celý víkend, slábnout začne v noci ze soboty na neděli. Během neděle opět zesílí, v nížinách až na 110 km/h. Česko zasáhne vichřice.

Varování meteorologů se týká celého území České republiky. "Nejhorší bude situace na Plzeňsku, Karlovarsku a Liberecku," uvedla meteoroložka.

Hrozí i záplavy

Ruku v ruce s větrem se bude Česko potýkat s dalším přírodním živlem, a sice s vodou. "Počasí na víkend slibuje velkou oblačnost a vydatné srážky. V Krušných horách, Krkonoších a na Šumavě spadne až 80 mm srážek a hrozí zvednutí hladin řek," řekla Honsová.

Teploty se ale udrží na příjemných hodnotách. Rtuť se vyšplhá na 12 stupňů.

Vítr se uklidní během noci z neděle na pondělí. "Ještě v pondělí bude sice silně foukat, ale už to nebude taková síla jako o víkendu," dodala Honsová.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz