Zpravodajství

V Paříži našli v řece tělo modelky

V řece Seině v hlavním městě Francie našli ve čtvrtek mrtvolu známé modelky Katouchy. Policejní pitva v pátek potvrdila, že se modelka černé pleti utopila.

Tělo sedmačtyřicetileté bývalé modelky záchranáři vylovili ve čtvrtek z vody poblíž jednoho z pařížských mostů. Podle policie na něm nebyly objeveny žádné známky násilí.

Katoucha byla naposled spatřena v noci na 1. února, kdy ji přátelé doprovázeli z bujarého večírku na hausbót, na kterém bydlela. Údajně byla podnapilá. Na hausbótu byla nalezena její kabelka se všemi penězi a doklady. Tisk se dohadoval, jestli žena spadla do vody náhodou.

Katoucha byla v 80. letech přední modelkou salonu Yves Saint Laurent. Byla jednou z prvních černošek, které dosáhly postavení vrcholových modelek. Proslula také bojem proti ženské obřízce, kterou ve věku devíti let zažila sama na sobě v rodné Guineji. V poslední době se věnovala svým třem dětem, organizaci konkursů na manekýny v Africe a na Antilách a práci pro televizi.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz