Zpravodajství

VIDEO: Na učilišti řádí meningokok. Už druhý chlapec v nemocnici

VIDEO: Na učilišti řádí meningokok. Už druhý chlapec v nemocnici
Zdroj: TV Nova

Během pouhého měsíce se na jihlavské střední škole nakazil meningokokem už druhý chlapec. Hygienici teď prověřují možnou spojitost.

Osmnáctiletý student leží na infekčním oddělení jihlavské nemocnice a jeho stav je podle posledních informací stabilizovaný. Měl velké štěstí.

Meningitida je nebezpečná, v případě komplikací může pacient i zemřít," řekla televizi Nova krajská epidemioložka Alena Dvořáková.  

 Tento nakažený chlapec chodí na stejnou střední školu v Jihlavě jako první nakažený. Hygienici proto prověřují možnou spojitost obou případů. Desítky zdejších učnů musí znovu na lékařské prohlídky, jejich výsledky budou známy do týdne. "Studenti byli odesláni na výtěry," potvrdil naší televizi zástupce ředitele školy Josef Váca.

Nemoc se projevuje jako chřipka 

"Nejbližší kontakty nemocného chlapce se předávají do takzvaného lékařského dohledu a úplně ti nejbližší dostávají antibiotika," vysvětlila epidemioložka.

Meningitida se projevuje jako začínající chřipka. Mikroby se přenášejí vzduchem. Nemoc propuká většinou při nějakém oslabení organismu. Nejvyšší nemocnost je u sedmnácti až devatenáctiletých lidí. 

První z chlapců, kterého meningokok nakazil, už chodí znovu do školy. Druhého si teď lékaři chtějí ještě nejméně týden nechat v nemocnici na pozorování.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Píše se na Deník.cz