Zpravodajství

VIDEO: Jihomoravským policistům bude šéfovat zloděj

VIDEO: Jihomoravským policistům bude šéfovat zloděj

Zlodějská minulost Jaroslava Vaňka nevadí vedení jihomoravské policejní správy. Chce ho od zítřka nasadit do funkce zástupce krajského ředitele. Prý byl prostě nejlepší.

Nový zástupce ředitele jihomoravské policejní správy Vaněk na vojně kradl benzin do auta vojáka z povolání.

"Opakovalo se to možná ve dvou ve třech případech. Jednalo se o odkalený benzín do letadel, do vrtulníků nepotřebný," přiznal svůj někdejší čin televizi Nova sám Jaroslav Vaněk.

Justice to tehdy označila za rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví a Vaněk dostal podmíněný trest. Dnes už ho má zahlazen, dostal prověrku a cítí se nevinný. "Jsem přesvědčen, že jsem pro policii udělal více, než ti co nemají žádný vroubek," řekl naší televizi nový ředitel jihomoravské policejní správy.

Nadřízení Vaňka hájí

"Na všech funkcích na kterých působil, dosahoval velmi dobrých výsledků, což se odrazilo i v tom výběrovém řízení, že zvítězil

Řadoví policisté však Vaňka na svých interentových stránkách vidí jinak. "Zloděj zůstane vždycky jenom zlodějem. A můžou být u koryt třeba Šmoulové," píše jeden z přispěvatelů webu.

Bývalému zloději Vaňkovi a od zítřka také zástupci krajského policejního ředitele odvolání zatím nehrozí. Podržel ho totiž i ministr vnitra Ivan Langer, který ale odmítl cokoli komentovat.

Langer není Parkanová

V roce 1997 se u podobného případu postupovalo jinak. Náměstek ministryně spravedlnosti Vladislav Novák před lety okradl spoluzaměstnance. I když měl trest za krádež osmácti set korun stejně jako Vaněk zahlazen, tehdejší ministryně Parkanová ho odvolala

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz