Zpravodajství

VIDEO: Smrt faráře: potřeboval na velkou, zemřel při vichřici

VIDEO: Smrt faráře: potřeboval na velkou, zemřel při vichřici

Faráře ze Sadské na Nymbursku našli v sobotu u tamní fary mrtvého pod plechem. Zda šlo o oběť řádění vichřice, nebo zemřel přirozenou smrtí, objasní až pitva. Farář těsně před smrtí potřeboval na záchod, ulevil si v provizorním přístřešku.


Mrtvého sedmasedmdesátiletého faráře našel v sobotu kolem půl dvanácté dopoledne na vinici za farou v Sadské muž, kterému se zaběhl pes.

Potřeboval si ulevit

Tělo leželo pod plechem, který vítr utrhl ze střechy nedalekého přístřešku. "Farář se asi šel podívat na vinici a patrně na něj přišla velká potřeba. Schoval se za přístřešek a když potřebu vykonával, stihla ho smrt," popsal pravděpodobné okolnosti úmrtí našemu serveru zástupce ředitele nymburské policie Jaroslav Novák.

Jestli jej smrtelně zranil plech, který letěl po větru ze střechy přístřešku, nebo došlo například k zástavě srdce, se zatím neví.

"Příčinu smrti objasní až pitva, kterou by měli lékaři provést pravděpodobně v neděli," řekl Novák.

Že nešlo o nešťatnou náhodu, je údajně docela pravděpodobné. "Podle starostky Sadské měl muž zdravotní problémy a tento týden jednou omdlel," řekl našemu serveru Novák. 

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz