Zpravodajství

VIDEO: Šumperský násilník je konečně za katrem!

VIDEO: Šumperský násilník je konečně za katrem!
Zdroj: TV Nova

Šumperští kriminalisté si včera na své konto připsali jeden z největších úspěchů za poslední roky. Podařilo se jim zadržet muže, který se podle nich dopustil hned několika surových znásilnění. Mladík byl přitom za podobné trestné činy souzen už dříve.

V pátek se východočeským policistům podařilo dopadnout osmadvacetiletého muže, který byl v posledních letech postrachem všech dívek v Šumperku a okolí.

"Pachatel byl překvapen, v podstatě jsme využili momentu, kdy to naprosto nečekal," řekl televizi Nova vedoucí oddělení obecné kriminality Petr Kolář.

Přepadával dívky při cestě z diskotéky

Podle kriminalistů muž velmi surově napadl a znásilnil tři dívky. U dalších dvou obětí v současné době probíhá dokazování, ale předpokládá se, že by jich mohlo být ještě víc. Scénář přepadení byl vždy stejný.

Vytipoval si vhodnou oběť po cestě někde z diskotéky. Vždycky se to odehrálo v nějakých odlehlejších místech ve tmě," popsal kriminální činnost násilníka Kolář.

A jeho kolega pokračuje: "My sme v rámci tohoto šetření v civilním oděvu následovali některé dívky, které opouštěly diskotéky, tipovali sme možného pachatele," sdělil naší televizi ředitel šumperské policie Josef Drábek.

Útočil zezadu

Situaci policistům značně komplikoval fakt, že muž útočil zákeřně zezadu a na tmavých místech.

Většina přepadených tak nebezpečnému recidivistovi vůbec neviděla do obličeje. Na správnou stopu se kriminalisté dostali až díky svědectví poslední znásilněné ženy. "Ta oběť, přesto, že je ve značném stresu a pod tlakem, byla schopná zaregistrovat alespoň některé jeho rysy," řekl vedoucí kriminalistů Kolář.

Nyní je násilník v olomoucké vazební věznici a šumperští policisté se mohou pochlubit tím, že ze šestatřiceti znásilnění za poslední tři roky neobjasnili pouze dvě.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz