Zpravodajství

Lékař namluvil pacientovi, že má rakovinu, inkasoval pak několik tisíc

Lékař namluvil pacientovi, že má rakovinu, inkasoval pak několik tisíc
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Z podvodu obvinila policie lékaře, který svému pacientovi namluvil, že má rakovinu. O případu jsme vám už říkali. Za následnou zázračnou léčbu měl pak lékař inkasovat třicet tisíc korun. Policii se po naší reportáži přihlásilo několik dalších stejně poškozených pacientů.

„Žil jsme dva měsíce s tím,že mám nevyléčitelný nádor," řekl pro TV Nova pan Popelář.

Diagnózu měl určit panu Popelářovi urolog Zbyněk Veselský. A měl nabídnout i zázračnou léčbu injekcemi. Řekl si za to třicet tisíc korun. Později se ale náhodou ukázalo, že muž rakovinu nikdy neměl.

Jenže záznam o rakovině je zapsaný i v pacientově kartě. Ovšem bez zmínky o jakémkoliv dalším vyšetření, které by běžně muselo následovat.

Doktor Veselský je už na policii dobře známý. Byl odsouzen za chybu, po které byla pacientovi odoperována zdravá ledvina, byl podezřelý i pro fingované vyšetření v hradecké nemocnici. Po něm do karty zdravého pacienta zapsal nález rakoviny. K testům použil tkáň od jiného pacienta.

Bezprostředně po odvysílání reportáže se policie ozvali další poškození. Od nich měl ale doktor Veselský inkasovat už mnohem vyšší částky.

Poškozený měli vyplatit částku přes sto tisíc korun. Teď doktor Veselský pacientům nezvedá telefony.

Policie teď sepisuje výpovědi dalších poškozených. Podle ní bude případ poměrně rozsáhlý.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz