Zpravodajství

Otec a syn měli znásilňovat dívku, dceru a vnučku v jedné osobě!

Otec a syn měli znásilňovat dívku, dceru a vnučku v jedné osobě!
Zdroj: TV Nova

Krajský soud v Hradci Králové řeší případ dvou mužů. Otec a syn z Hořicka měli podle obžaloby opakovaně znásilnit svoji tehdy jedenáctiletou dceru, respektive vnučku.

Obžaloba je v podstatě postavena hlavně na výpovědi dívenky. Ta byla vyslechnuta už šestkrát, ať už na policii nebo i dnes u soudu. K tomu znásilňování a pohlavnímu zneužívání mělo docházet více než jeden rok.

Otec a také její děda s ní měli provádět různé sexuální praktiky, i když gynekologické vyšetření samotnou soulož vyloučilo. Zajímavé je, že dívka vše nejprve popsala, tak jak to stojí v obžalobě, pak svoji výpověď odvolala, aby se pak opět vrátila ke své původní výpovědi.

Soudní znalci se v posudcích liší

U soudu vypovídali také tři znalci. Dva z nich tvrdí, že dívka je věrohodná, že vše zřejmě skutečně zažila a že to na její psychice zanechalo vážné stopy. Ten třetí si zase myslí, že si dívka vše vymyslela.

Každopádně před soudem stojí otec a dědeček dívky a zodpovídají se ze znásilnění a soulože mezi příbuznými, za to mohou strávit za mřížemi až 12 roků. Rozsudek by měl padnout koncem tohoto týdne.

Odpolední Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz