Zpravodajství

Zbytky střechy domu v Letňanech vyděsily nájemníky!

Zbytky střechy domu v Letňanech vyděsily nájemníky!
Zdroj: TV Nova

O obrovském štěstí můžou mluvit manželé Nuslovi z pražského sídliště Letňany. Zbytky střechy, kterou o víkendu poničila vichřice, v úterý ráno rozbily okno jejich obývacího pokoje. Střepy zasáhly i dětskou postýlku, kde spává jejich pětiměsíční dcera. Ta tam naštěstí právě nebyla.

Střechu paneláku v Malkovského ulici si v sobotu pořádně podala vichřice Emma, část nájemníků se musela na čas vystěhovat. Poničené zbytky krytiny v úterý ráno strhávali dělníci na zem. Zdánlivě jednoduchá věc, která ale mohla skončit velkým neštěstím.

V bytě žijí manželé Nuslovi a jejich tři děti. Pan Nusl byl ráno v práci, jeho manželka odváděla jednu z dcer do školky. S sebou přitom měla pětiměsíční Alexii. Když se vracela domů, viděla pád střechy na vlastní oči.

Kdyby se paní Nuslová vrátila o deset minut dříve, položila by malou Alexii do postýlky. Ta je přitom těsně vedle okna, které padající plech roztříštil na kousky.

I přes nepořádek v bytě tak mohou být všichni rádi, že to takhle dopadlo. Firma zajišťující opravu střechy varovala nájemníky kteří byli doma, aby se nepřibližovali k oknům.

V paneláku teď zůstává ještě 11 prázdných bytů. Někteří nájemníci by se ale měli nastěhovat ještě do konce tohoto týdne

Odpolední Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA úspěšně testovaly hypersonické zbraně, tvrdí americké letectvo

Americké letectvo v pondělí oznámilo úspěšně provedený test hypersonické zbraně. Ta měla letět až pětinásobnou rychlostí zvuku. Uvedla to agentura Reuters. Test provedlo letectvo v sobotu na pobřeží jižní Kalifornie. USA není jediným státem, který hypersonické zbraně testuje či používá. Rusko je použilo ve válce na Ukrajině. Podle tvrzení USA má hypersonické zbraně testovat i Čína, ta to však popírá.

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covidu-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktuře. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz