Zpravodajství

Tři úkoly pro Čunka, pak může do vlády?!

Začátkem týdne se Jiří čunek nemohl dočkat jak bude zase brzo takto vystupovat z auta u vlády. Premiér totiž prohlásil, že s jeho návratem nebude váhat.

"Já si myslím, že předseda koaliční strany, pokud si jeho strana řekne o jeho umístění ve vládě, tak tam prostě být musí," hlásil premiér.

Dnes ale otočil. Vydal tříbodové prohlášení a pokud bude splněno, může se Čunek vrátit.

V prohlášení se píše o schůzce koaličních partnerů. Premiér také konstatuje že nedopustí odchod zelených z vlády a chce záruky, že poslanci KDU ČSL budou hlasovat jednotně.

Čunek musí garantovat 13 hlasů

"Pokud bude Jiří Čunek jako předseda KDU-ČSL garantovat 13 hlasů v poslanecké sněmovně pro plnění programového prohlášení, tak to bude rychleji," řekl premiér.

A co na to Čunek? "Teď mám prázdniny a nebudu už dávat žádné informace. Já s panem premiérem jistě budu mluvit a on mi to vysvětlí," uvedl Čunek.

Vedení KDU-ČSL nechápe, v čem je problém. Premiér prý dal slib a ten by měl dodržet.

Problém je hlavně v reformě zdravotnictví. Části poslanců se nelíbí.
kdy případná schůzka koaličních partnerů proběhne se zatím neví. dá se ale říct, že návrat Jiřího Čunka do vlády se opět oddálil.

Další jednání ve čtvrtek

Premiér Mirek Topolánek (ODS) se chce sejít s šéfy koaličních stran kvůli návratu lidoveckého předsedy Jiřího Čunka do vlády. Od něj a od šéfa zelených Martina Bursíka chce slyšet, jak se mezi sebou obě menší vládní strany dohodly.

Topolánek zdůraznil, že Čunkův návrat nesmí vyvolat odchod zelených z vlády a způsobit rozpad trojkoalice. Schůzka by se mohla uskutečnit ve středu či ve čtvrtek.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz