Zpravodajství

Pochod neonacistů v Plzni: Židi do plynu!

Pochod neonacistů v Plzni: Židi do plynu!
Zdroj: TV Nova

Židovské organizace podají trestní oznámení a stížnost kvůli sobotnímu pochodu neonacistů Plzní. Neonacisté totiž před židovskou synagogou hajlovali a křičeli „Židi do plynu". I přesto, že na to zástupci Židovské liberální unie prý policii upozorňovali, nezasáhla a pochod nerozpustila. Velitel zásahu to ale popírá. Celou věc začne zřejmě šetřit Inspekce ministra vnitra.

Židi do plynu! I tato hesla křičeli v sobotu v Plzni neonacisté před židovskou synagogou.

Průvodu neonacistů přitom přihlíželi ti, jejichž rodiny v plynových komorách zemřeli. Například pan Schwarz. Za války utekl z pracovního tábora, bojoval s rudou armádou. Z toho, co zažil v Plzni je mu smutno.

Nezasáhli ani policisté

Na záběrech je vidět, že kolem jdou i policisté. Nikdo z nich ale nezakročil. Zástupci židovských organizací přitom na porušování zákona prý velitele zásahu upozorňovali. Dočkali se jediné odpovědi.

"Když jste tak chytrej a umíte je identifikovat, podejte trestní oznámení". Velitel zásahu to ale popírá.

Žádných výkřiků si nevšimli ani úředníci, kteří akci povolili a dohlíželi na ni.

Federace židovských obcí už podala trestní oznámení na neznámého pachatele. Židovská liberální unie si chce na postup policie stěžovat. Akce měla být podle nich rozpuštěná, a je na místě prozkoumat, proč se tak nestalo.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz