Zpravodajství

VIDEO: Ve sklepě našli v tašce mrtvé miminko, policie zadržela matku

VIDEO: Ve sklepě našli v tašce mrtvé miminko, policie zadržela matku

Sklep domu ve Žluticích na Karlovarsku už dva měsíce ukrýval tělo mrtvého miminka. Policisté ho objevili ve čtvrtek v podvečer. Kriminalisté zasahovali na místě prakticky celou noc. V poutech nakonec skončila žena, která je pravděpodobně matkou novorozence. Situaci sleduje František Nyklas.

Zdroj: TV Nova

"Mrtvé tělíčko dítěte bylo nalezeno ve čtvrtek večer ve sklepě domu v Hradební ulici ve Žluticích na Karlovarsku. Šlo patrně o novorozeně. Tělo bylo zabaleno do igelitové tašky," řekl mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Hutta.

Mrtvé novorozeně leželo ve sklepě zhruba dva měsíce. Po narození vážilo podle dobře informovaného zdroje necelé tři kilogramy.

Matku dvou dětí policisté převezli k výslechu. Toho, že čeká třetí dítě, si nikdo ve Žluticích nevšiml. Nosila prý v zimě volný kabát.

Dům leží v jedné z postranních ulic blízko náměstí Žena tu žila u svého strýce s dětmi a přítelem. Právě on se s tajemstvím, které skrývá sklep, včera svěřil kamarádům v hospodě. Nejdřív mu nevěřili, pak zavolali policii.

Žena je v policejní cele

Policie v noci na pátek zadržela ženu, matku dvou dětí ve školním věku, která je pravděpodobně i matkou novorozence. "Šestatřicetiletá žena ze Žlutic je zatím v policejní cele," řekla krajská policejní mluvčí Jolana Číhová.

Příčina úmrtí a další podrobnosti k případu zatím nejsou známy.        "V pátek bude provedena pitva v Ústavu soudního lékařství v Plzni. Podle předběžných informací ze soudního lékařství nelze zatím říci, jakým způsobem a kdy novorozeně ženského pohlaví zemřelo," uvedla mluvčí.

Pokud vraždila matka, hrozí jí osm let

"Bude provedeno další lékařské zkoumání. Teprve na základě jejího výsledku budeme rozhodovat o právní kvalifikaci a případném trestním stíhání," doplnila Číhová.

 

Podle Číhové teď bude policie zkoumat, zda šlo o trestný čin. A bude také důležité zjistit, jestli se dítě narodilo živé a jak vlastně zemřelo. 

Pokud se prokáže, že dítě někdo zabil, hrozí vrahovi vězení. Pokud by to byla matka, může dostat až 8 let, pokud někdo jiný, trest může být ještě vyšší.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz