Zpravodajství

Za znásilňování dcery a vnučky sedm let a podmínka!

Za znásilňování dcery a vnučky sedm let a podmínka!
Zdroj: TV Nova

Na sedm let do vězení poslal v pátek Krajský soud v Hradci Králové dvaatřicetiletého Martina Westfála z Jičínska, kterého obžaloba viní ze znásilnění nezletilé dcery. Dívku údajně pohlavně zneužíval i Westfálův pětapadesátiletý otec, kterému soud udělil dvouleté vězení s podmíněným odkladem na tři roky. Rozsudek není pravomocný, protože oba odsouzení se na místě odvolali. Státní zástupce si pro odvolání ponechal lhůtu.

Pro oba muže bylo vynesení rozsudku velkým překvapením. Devětatřicetiletého Martina Westfála, otce dívky, poslal soud na 7 let do vězení. Děda dostal dvouletou podmínku. Obhájci obou mužů se na místě okamžitě odvolali.

Terezčina výpověď byla jediným důkazem

Výpověď nezletilé Terezy byla hlavním a jediným důkazem. Popisovala jak ji otec s dědou zneužívali, že měla strach a bála se někomu svěřit.
Obhajoba ale označila její výpověď za nevěrohodnou. Navíc podle ní nebyly předloženy žádné přímé důkazy, které by otce nebo dědu dívky usvědčily.

Nikdo jí nevěřil

Tereza to přitom neměla vůbec jednoduché. Nikdo z rodiny jí nevěřil. Většina jejich blízkých se shodla na tom že na sebe pouze chtěla upoutat pozornost, a tak si vše vymyslela.

To ale dva znalci vyvrátili. Podle nich se to, co Tereza popisovala, skutečně stalo. Podle žaloby otec dceru zneužíval nejméně 3 roky. A to především o víkendech, protože přes týden byl v práci. Nutil ji k orálnímu sexu a snažil se s ní souložit.

Dívka se svěřila učitelce

Policie případ začala vyšetřovat poté, co se dívka s údajným zneužíváním v rodině svěřila své učitelce. Později však svou výpověď odvolala a policie uvažovala o zastavení trestního stíhání. Případ začali policisté znovu řešit, když dívka poslala své kamarádce zprávu, v níž odvolání výpovědi litovala.

Martin Westfál u soudu obvinění své dcery označil za vymyšlené. Prý podle něj měla pocit, že ji rodiče nemají rádi a chtěla se pomstít dostat rodiče od sebe. Podle jeho otce dívka často lže a nechá se ovlivnit cizími lidmi. Dívka u soudu vypovídala bez přítomnosti veřejnosti. Podle odborníků trpí duševní poruchou.

Odpolední Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz