Zpravodajství

Nechutný objev: Vypasený brouk v krupici!

Nechutný objev: Vypasený brouk v krupici!
Zdroj: TV Nova

Velmi neobvyklý bonus si z nákupu v jednom z Prostějovských hypermarketů donesl domů pan Kleiner. V balení bio krupice, kterou kupuje pro děti, objevil téměř dva centimetry velkého živého brouka.

"Byli jsme s manželkou nakupovat a při zakoupení tohohle balíčku jsme tam objevili takovéhoto broučka," říká pan Kleiner.

Tak vzpomíná pan Kleiner na nákup, na který pravděpodobně dlouho nezapomene. Po pečlivě zabalené krupici se totiž procházel dobře živený brouk.

Přímo v hypermarketu se s námi o podivném nálezu ve špaldové krupici odmítli bavit. Později odpověděli písemně:

"Na základě Vašeho upozornění jsme ihned reagovali. Zboží bylo okamžitě staženo z prodeje a překontrolováno. Také další dodávky z centrálních skladů jsou až do konečného vyřešení případu zastaveny."

Brouk potemník

Podle odborníků patří brouk v krupici pana Kleinera do čeledi potemníkovitých. Potemníci žijí převážně v mouce a kupující je většinou odhalí už jako larvy.

"Kdyby tu larvu, která vypadá zvlášť odpudivě, někdo snědl, no tak žádná hrůza, je to kvalitní bílkovina. Já znám spoustu kolegů, kteří si na nich pochutnávají," řekl nám profesor Vítězslav Bičík z přírodovědecké fakulty UP Olomouc.

Pan Kleiner říká, že na biopotraviny nezanevřel. Jen si teď prý bude dávat víc pozor na to, co mu při jídle skřípe mezi zuby.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz