Zpravodajství

Ukrajinská mafie a obchod s lidmi: spadla klec!

Detektivové z Útvaru pro organizování organizovaného zločinu zatkli na jihu Čech dva bosse tzv. ukrajinské mafie. Organizovali obchod lidmi. Muži k nám vozili ukrajinské dělníky a tady je nutili pracovat za minimální platy. Dělníci žili ve špatných podmínkách, bez nároku na odpočinek a zdravotní péči.

Detektivové sledovali ukrajinské bosse několik měsíců. Ukrajinci mezitím převezli do Česka stovky námezdních dělníků. Žádný odpočinek ani lékařská péče, ale minimální výdělek a vyhrožování. Vše probíhalo stejně tak, jak to nedávno popisovali ukrajinští dělníci v Praze.

Na strachu vydělávali miliony

Zatčení ukrajinští bossové z jihu Čech si na rozdíl od svých dělníků žili na vysoké noze. Na obchodu s lidmi vydělávali desítky milionů korun a vystavěli si u nás tato luxusní sídla.

Pomocí výhrůžek gang ničil svou konkurenci. Do Česka v posledních letech proudí nejen ukrajinští dělníci, ale také levná námezdní síla z Balkánu a Asie. Většina tady pracuje načerno a žije v trvalém strachu ze svých šéfů.

Podle neoficiálních odhadů policie pracuje jen v Praze a okolí několik tisíc cizinců načerno.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz