Zpravodajství

Krádež železa: závaží rozdrtilo zloději lebku

Naprosto zbytečně přišel v sobotu v Žatci o svůj život dvaapadesátiletý muž. V bývalém průmyslovém objektu kradl železo tak nešťastně, že se na něj zřítila část výtahu.

Dva muži si vyhlédli železo v bývalé sušičce chmele. Terén si přišli dvakrát prohlédnout, aby se pečlivě připravili a akce tak mohla proběhnout rychle. Jenže si počínali tak nešťastně, že celá akce skončila smrtí.

Lano drželo protizávaží

Muž ve výtahové šachtě uřezal železné lano, které drželo protizávaží výtahu. Tím si ale podepsal ortel smrti. Stál totiž přímo pod závažím.
Padající část výtahu tělo dvaapadesátiletého muže rozdrtila. Tělo zůstalo napasované mezi šachtou a výtahem. Měl rozdrcené nohy a lebku. Na místě zůstala spousta krve.

"Lékař záchranné služby konstatoval smrt a po vyšetření kriminálkou jsme dotyčného vyprostil," řekl zasahující hasič Libor Staněk.

Krást železo mrtvý muž do areálu sušičky nepřišel sám. Jeho kolega se ale s našimi reportéry odmítl bavit.

Policie šetří, komu areál patří

"Cizí zavinění smrti bylo vyloučeno, událostí se zabývá lounská policie," uvedla mluvčí lounské policie.

Podle místních lidí byli oba zloději v areálu krást už několikrát. Dostat se tam pro ně nebyl problém, nikde totiž není žádný plot.

Policie teď zjišťuje, komu areál přesně patří a zda ho dostatečně zabezpečil proti podobným nájezdům zlodějů. Pokud ne, bude mít s policií co dočinění.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz