Zpravodajství

Žene se k nám silný vítr, Velikonoce přinesou mrazy!

Žene se k nám silný vítr, Velikonoce přinesou mrazy!
Zdroj: TV Nova

Jako by to nestačilo, příroda si chystá další ze svých větrných vrtochů. Meteorologové očekávají, že by od úterý do čtvrtka mohlo na území České republiky opět silně foukat. "Situace bude velmi podobná jako minulý víkend. Na horách by vítr mohl mít až sílu vichřice, nicméně síly Emmy nedosáhne," řekla serveru Nova.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

"Ještě v úterý ráno to bude vypadat, že se nic velkého dít nebude. Během odpoledne ale vítr zesílí, především v horských oblastech. Ve středu a ve čtvrtek pak nabere na síle i v nížinách, kde má dosahovat až 70 km/hod, na horách pak až 90 km/h," dodala Honsová.

Podle Beaufortovy stupnice síly větru tak bude v nižších polohách vcelku silně fučet. Na horách, zejména na severu, se bude krajem prohánět vichřice. Ve srovnání s Emmou z minulého víkendu to ale bude tentokrát jen slabý větříček. 

Lyžaři se dočkají pořádné porce nového sněhu

Pokud už jste definitivně schovali do sklepa lyžařskou výzbroj i výstroj a odhodili flintu takříkajíc do žita, můžete své lyžařské nádobíčko opět oprášit. Meteorologové mají příjemné vyhlídky.

V polovině pracovního týdne máme čekat nejen silný vítr, ale také sněžení na horách. "Místy by postupně mohlo napadnout 20 až 35 centimetrů nového sněhu, situace tak bude přát lyžařům," uvedla Dagmar Honsová. 

Teploty přitom budou stále průměrně kolem deseti stupňů Celsia, na horách samozřejmě nižší. V nižších polohách se nad nulou budou teploty držet i v noci a místo sněžení má od úterý pršet.

Velikonoce přinesou ochlazení

Pokud plánujete velikonoční výletování, připravte se na to, že vám na cestách bude bohužel docela zima. "V týdnu od 17. do 24. března čekáme velmi výrazné ochlazení a návrat zimy. Teploty v noci klesnou k minus desti stupňům, přes den se budou pohybovat okolo minus dvou stupňů," doplnila meteoroložka.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz