Zpravodajství

Elitní policisté za vynášení informací zločincům u soudu nejspíš neskončí

Elitní policisté za vynášení informací zločincům u soudu nejspíš neskončí
Zdroj: TV Nova

Inspekce ministra vnitra navrhla obvinit dva elitní policisty, kteří měli za úplatu vynášet informace zločincům. Údajně vyzradili i údaje o kauze podvodů s pohonnými hmotami. Tu odhalil náš pořad Na vlastní oči. Teď se ale zdá, že policisté před soudem neskončí.

Řeč je o důstojnících zlínské kriminálky a detektivovi Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu z Brna. Za úplatek 400 tisíc korun měli opatřit citlivé údaje ze spisového materiálu.

Zločincům měli vyzradit důležité informace

Zločincům měli říct, co o nich policie ví. Naznačuje to i záznam skryté kamery pořadu Na vlastní oči. Jeden z aktérů kauzy s pohonnými hmotami mluví o policejním spise, který zrovna putoval z Prahy na Moravu.

Šlo přitom o nebezpečnou kauzu. Únik informací mohl ohrozit život některých možných svědků.

Před soudem nejspíš neskončí

Inspekce sledovala policisty několik měsíců. Šlo o brněnského policistu Hanáka a zlínskou kriminalistku Čoukovou. Oba vinu odmítají. Žalobci ale nakonec návrh inspekce na stíhání policistů zamítli.

Hrozí jim tak jen kázeňské tresty. Policistka Čouková ale dala výpověď. A tak v tom zůstal jen její brněnský kolega Hanák. Ten ale není k zastižení.

Pokud se provinění potvrdí, může policista dostat výpověď.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz