Zpravodajství

Elitní policisté za vynášení informací zločincům u soudu nejspíš neskončí

Elitní policisté za vynášení informací zločincům u soudu nejspíš neskončí
Zdroj: TV Nova

Inspekce ministra vnitra navrhla obvinit dva elitní policisty, kteří měli za úplatu vynášet informace zločincům. Údajně vyzradili i údaje o kauze podvodů s pohonnými hmotami. Tu odhalil náš pořad Na vlastní oči. Teď se ale zdá, že policisté před soudem neskončí.

Řeč je o důstojnících zlínské kriminálky a detektivovi Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu z Brna. Za úplatek 400 tisíc korun měli opatřit citlivé údaje ze spisového materiálu.

Zločincům měli vyzradit důležité informace

Zločincům měli říct, co o nich policie ví. Naznačuje to i záznam skryté kamery pořadu Na vlastní oči. Jeden z aktérů kauzy s pohonnými hmotami mluví o policejním spise, který zrovna putoval z Prahy na Moravu.

Šlo přitom o nebezpečnou kauzu. Únik informací mohl ohrozit život některých možných svědků.

Před soudem nejspíš neskončí

Inspekce sledovala policisty několik měsíců. Šlo o brněnského policistu Hanáka a zlínskou kriminalistku Čoukovou. Oba vinu odmítají. Žalobci ale nakonec návrh inspekce na stíhání policistů zamítli.

Hrozí jim tak jen kázeňské tresty. Policistka Čouková ale dala výpověď. A tak v tom zůstal jen její brněnský kolega Hanák. Ten ale není k zastižení.

Pokud se provinění potvrdí, může policista dostat výpověď.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz