Zpravodajství

VIDEO: Zmizelo stříbro za milion a půl!

VIDEO: Zmizelo stříbro za milion a půl!

Stříbro za více než milion korun si odnesl neznámý zloděj z areálu galvanovny ve Chvaleticích na Pardubicku. Po pachateli policie stále pátrá. Za krádež mu hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.


Jakým způsobem se lupič ke stříbru dostal, kriminalisté zatím tají. Podle informací televize Nova se jedná údajně až o sto kilogramů vzácného kovu. To může nasvědčovat tomu, že se na krádeži mohlo podílet i několik lidí.

"Případ šetříme jako vloupání," řekla policejní mluvčí Markéta Janovská.  Zda se jednalo o šperky, zatím neřekla. Pachatelům hrozí až osm let ve vězení.

Drahé kovy jsou v kurzu

Na Pardubicku to není jediný podobný případ. Zhruba před měsícem ukradl zloděj z kanceláře v centru Pardubic stříbrné šperky za více než 800 tisíc korun.

 

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz