Zpravodajství

(Ne)kupujte svým dětem nádobí s medvídkem Pú, obsahuje formaldehyd

(Ne)kupujte svým dětem nádobí s medvídkem Pú, obsahuje formaldehyd
Zdroj: TV Nova

Rodiče malých dětí, kteří jim koupili časopis s umělohmotným nádobím medvídka Pú, by teď měli dávat pozor. Časopis Test ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem zjistil, že nádobí vylučuje zdraví nebezpečný formaldehyd.

Z nádobí se uvolňuje formaldehyd a to není látka, která by byla příznivá pro organismus. Způsobuje totiž chronické otravy. Děti mohou mít bolesti bříška nebo bolesti hlavy. Formaldehyd je navíc látka vyvolávající silné alergie.

Když jsme zkoušeli toto nádobí na nekyselé potraviny byl limit jedenkrát překročen, když byly zkoušeny na kyselé potraviny, tak byl limit převýšen třikrát.

Jednatelka společnosti Tappa, která nádobí distribuuje, byla překvapena a ze zahraničí poslala tuto SMSku. „Máme certifikáty, které limity splňují. Vše budu řešit s vydavatelem a výrobcem. Návazně, co nejdříve to půjde, vyřešíme situaci s našimi zákazníky."

Protože má Tappa na novinové stánky dodat ještě 58 částí jídelního servisu, zaměří se na ní hygienici. Hlavní hygienik prodej tohoto zboží v nejbližších hodinách zakáže.

Více se dozvíte videu z Televizních novin!

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz