Zpravodajství

Jak osud zamával s devatenácti předešlými Miss ČR

Jak osud zamával s devatenácti předešlými Miss ČR
Zdroj: TV Nova

Zanedlouho bude v soutěži Miss ČR zvolena nová královna krásy, a protože je tento ročník jubilejní, dvacátý, máme pro vás malé ohlédnutí za předchozími devatenácti finalistkami této soutěže. Věnují se stále modelingu? A čeho všeho vlastně dosáhly?


1989 - Ivana Christová je první novodobá Miss Československa a jedna z nejvýraznějších vítězek soutěže česko-slovenské Miss v historii. Dnes je podnikatelkou. Věnovala se načas také zpěvu, nahrála několik alb, hostovala v řadě zábavných pořadů. Po vítězství začala působit jako modelka také ve Spojených státech. Má dceru Danielu.

Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví ČR
1990 - Renáta Gorecká je polská Miss Československo 1990 a ředitelka Českého centra ve Varšavě. Po vítězství v české soutěži se zúčastnila ještě Miss Universe v roce 1991, ale později se z modelingu stáhla. Odstěhovala se do Polska, kde navázala na své studium Obchodní akademie v Českém Těšíně a vystudovala mezinárodní obchod a mezinárodní vztahy na Ekonomické akademii v Krakově. Přihlásila se do konkurzu na místo ředitelky Českého centra ve Varšavě, který sice nevyhrála, ale místo získala. Jejím manželem je Polák Grzegorz Gacek, s kterým má jedno dítě.

Zdroj: TV Nova
1991 - Michaela Maláčová vystudovala produkci na FAMU. Od roku 2000 pracovala dva roky jako mluvčí ODS. Tři roky se věnovala produkci karlovarského filmového festivalu. Je zakladatelkou konkurenční soutěže Česká Miss a je pokládána za jednu z nejúspěšnějších českých žen. Před třemi lety se seznámila s miliardářem Zdeňkem Bakalou, se kterým má dvouletou dceru Anabel a dvouapůlměsíčního syna Arona.

1992 - Pavlína Baburková se stala suverénní vítězkou Miss Československo 1992. Úspěchy neslavila ovšem jen doma. Na Miss Universe skončila na krásném sedmém místě a na Miss Europe dokonce jako II. vicemiss. Řadí se tak k našim nejúspěšnějším Miss. Nějaký čas po svém vítězství založila modelingovou agenturu, která měla napomoci dívkám a ženám v cestě za jejich snem. Nyní se už modelingu nevěnuje. Má čtyři děti, tři s Petrem Kratochvílem, za kterého se provdala a s nímž šťastně žije v Jevanech, stranou všeho dění.

1993 - Silvia Lakatošová se soutěže krásy zúčastnila jako dvacetiletá. Po vítězství s dráhou profesionální modelky skončila. V roce 1994 se umístila na Miss Universe na výborném 4. místě. Vystudovala VŠ managementu a v současnosti se věnuje vlastní agentuře, která organizuje soutěže krásy na Slovensku.

1994 - Eva Kotulánová, dnes o ní není vůbec slyšet. V 19 letech se stala první blondýnkou, která přerušila pětiletou šňůru vítězství brunetek. Ze světových soutěží jela na Miss Universe v africké Namibii, ale neprobojovala se do první desítky. Je vdaná za podnikatele Milana Maděriče, se kterým má čtyřletou dceru Julii. Žije v Brně, kde vlastní obchod s dárky.

1995 - Monika Žídková se proslavila coby Miss České republiky '95, triumfovala jako Miss Europe '95 a u nás se také stala Miss tisíciletí. V roce 2007 jste ji mohli vidět v televizní taneční soutěži. Soutěž však musela opustit z důvodu autonehody svého tanečního partnera Jana Halíře. Má dvě děti a s manželem žije v Kravařích u Opavy, kde podniká v kosmetice vlastní značky.

1996 - V tomto roce okouzlila porotu Petra Minářová z Olomouce. Modelingu se pak věnovala i nadále. Před lety se vdala a poté své pracovní tempo zvolnila.

 

1997 - Terezie Dobrovolná je jedinou Miss, která dokázala vystudovat dvě vysoké školy - Filosofickou fakultu a Pedagogickou fakultu univerzity Palackého v Olomouci. Se svým přítelem Davidem Beranem, který je finančním investorem, žije nedaleko Pardubic. Pracuje jako tisková mluvčí jedné soukromé společnosti a tlumočnice angličtiny. Zkouší prorazit také jako herečka. V pardubickém divadle hraje v Příbězích obyčejného šílenství postavu Evy.

1998 - Kateřina Stočesová získala v roce 1998 titul Miss ČR a život se jí změnil od základů. V německém Bonnu se stala Queen of the World 1998. Modeling však pověsila brzo na hřebík. Je patronkou Občanského sdružení Dobrý skutek.


1999 - Helena Houdová do podvědomí veřejnosti vstoupila nejen jako nejkrásnější dívka Čech, ale také jako bojovnice za lepší životní prostředí. Sama však říká, že proti ničemu nebojuje - pouze se snaží nebýt lhostejná. Věnuje se modelingu - především v zahraničí a u nás vede projekt vybudování bezbariérového letního tábora na Benešovsku, který bude určen dětem z dětských domovů. Za tímto účelem založila v roce 2000 nadační fond Slunečnice.

2000 - Michaela Salačová, po vítězství v Miss ČR se z modelingu stáhla a začala se živit jako dýdžejka. V tomto oboru je jako žena velmi uznávaná.

 

2001 - Titul Miss České republiky 2001 byl pro závažné porušení smlouvy odebrán Dianě Kobzanové a přiřčen původně první Vicemiss Andree Fišerové. Po té jako by se ale v modelingu slehla zem a dnes o ní není vůbec slyšet.


2002 - Kateřina Průšová
, předtím, než se zúčastnila prestižní české soutěže, vybojovala na Miss Blond 2001 třetí místo. V únoru 2003 přišla o účast na Miss Universe, kterou zajišťuje výhra v hlavním finále Miss České republiky. Důvodem byla absence u přezkoušení z angličtiny, která je pro účast v soutěži Miss Universe nutná. V současnosti je jejím přítelem podnikatel Vladimír Konvalinka, se kterým se údajně v roce 2007 zasnoubila.  

2003 - Lucie Váchová po vítězství jistý čas pracovala jako moderátorka relace o počasí na TV Nova. V současnosti se věnuje modelingu, studiu na vysoké škole a uvádí počasí. Společně s kamarádkou Radkou Kocurovou je patronkou dětských domovů v Tuchlově a Krupce.
2004 - Jana Doleželová se umístila na Miss World 2004 v Číně na 6. až 16. místě. Nyní se věnuje farmacii, kterou vystudovala. Kromě modelingu se ale začala věnovat také herectví - ve filmu Svatba na bitevním poli ztvárnila roli francouzky po boku Miroslava Šimůnka.

2005 - Lucie Králová se stala Miss ČR 2005. V té však nebyla nováčkem, v roce 2004 z finále odstoupila kvůli smrti snoubence. S přítelem Zdenkem Kaufmannem má syna Roberta a modelingu se věnuje jen příležitostně.
2006 - Taťána Kuchařová je velice úspěšnou modelkou z Opočna. Získala tituly Miss České republiky 2006, Miss Sympatie České republiky 2006 a jako první Češka v historii získala titul Miss World. Soutěž se uskutečnila v polské Varšavě a Taťána uspěla mezi 104 soutěžícími.

2007 - Kateřina Sokolová Získala titul Miss Bohemia 2007, Miss Silueta. V součastné době studuje všeobecné gymnázium v Praze a je tváří Nadačního fondu Veselý Senior.

O tom, jaká bude letošní královna krásy, rozhodne už tuto sobotu v brněnském Bobycentru odborná porota. "Otec" Miss ČR Miloš Zapletal má však o letošní vítězce jasno už teď: "Přál bych si, abychom zvolili novou Taťánu Kuchařovou, Moniku Žídkovou, Ivanu Christovou, Helenu Houdovou, Alenu Šeredovou, anebo jim podobnou jubilejní dvacátou Miss České republiky!"

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz