Zpravodajství

VIDEO: Víme jak na zlobivé děti

VIDEO: Víme jak na zlobivé děti

Možná jste si už parkrát položili otázku, co dělat se svými živými ratolestmi. My pro vás máme takový malý návod, jak ledasčemu předejít a vyvarovat se.


Jak ale správně vychovat zlobivé dítě bez tělesných trestů? Na tyto otázky jsme našli odpověď u psycholožky Hany Halfarové, která byla našim dnešním snídaňovým hostem. "Například ve Švédsku je řadu let zákon, který zakazuje tělesné tresty a myslím si, že je to ve prospěch těch dětí," tvrdí psycholožka.

Ta nám také prozradila třeba to, z jakých příčin dětí nejvíce zlobí a co vše je k tomu může vést. "Jednou z největších příčin je to, že dítě vyžaduje naši pozornost a nedostává ji. Většinou na ně totiž rodiče nemají čas nebo dítě trpí nedostatkem jiné činnosti", vysvětluje Halfarová.

Dalším bodem dnešního tématu byla hyperaktivita u dětí. Hana Halfarová nám přiblížila, jak ji poznat a jak s ní lze bojovat. "Hyperaktivní děti jsou děti, které potřebují hodně pohybu, volnosti, střídat různé činnosti a hlavně strašně pozornosti. Tyto děti jsou totiž opravdu talenty na úrazy. Děti všeobecně ale hlavně potřebují hranici, za kterou už nemohou jít," dodává host.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz