Zpravodajství

VIDEO: Silný vítr Kirsten přišel od západu

Do Česka opět přišel silný vítr. Dostal se k nám od západu a provázet by ho měly i vydatné deště. Na mnoha místech už obce vydaly pro občany varování.

Podle meteorologů by v nárazech mohlo v noci na čtvrtek i ve čtvrtek během dne foukat až rychlostí až 90 kilometrů za hodinu, a to nejen na horách, ale i v nižších polohách. Navíc má silně pršet a na některých tocích hydrometeorologové očekávají vzestup hladin, zvláště pak v jižních Čechách a Plzeňském kraji.

V mnoha městech radnice rozhlasem své občany před vichřicí varují. "Upozorňujeme občany, zejména děti na pády stromů, dále na nebezpečí spadlých drátů vedení elektrické energie," hlásil například obecní rozhlas v Kraslicích na Sokolovsku. 

V lesích hrozí riziko

Lidé v Kraslicích narychlo opravovali a zajišťovali střechy, poškozené nedávným orkánem Emma. Větrná smršť tu v jediné čtvrti dokázala poškodit a zničit střechy na patnácti rodinných domech. Další vichřice se tu lidé bojí.

Radnice až do odvolání zakázala vstup do silně poškozených městských lesů. Hrozí tu velké riziko. 

Přestože vítr Kirsten nebude dosahovat takové síly jako nedávná Emma, může napáchat nemalé škody a lidé by si před ním měli dát velký pozor.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz