Zpravodajství

Ve Státech se z barů stávají divadla

Bary ve státě Minnesota si našly zajímavý způsob jak obejít zákaz kouření, který zde byl nedávno zaveden. Zákon totiž připouští výjimku pro herce na jevišti, a tak se z barů pomalu začínají stávat divadla a z jejich zákazníků herci.

Některé bary teď tisknou "programy", které uvádějí "obsazení", tedy barmany, a z popelníků se stávají kulisy. Popíjející zákazníci se oblékají do kostýmů a zkoušejí mluvit různými přízvuky. Zdravotní inspektoři ale dělají vše pro to, aby i za touto hrou již brzy spadla opona.

Kuřáci hrají sami sebe

V Rocku, heavymetalovém baru ve městě Maplewood, napsal jeho majitel Brian Bauman zvláštní scénář každovečerního představení, při kterém jeho klientela jen posedává pokuřuje, popíjí a poslouchá řvoucí hudbu. "Hrají sami sebe před 1. říjnem, tedy před zákazem kouření. Hru jsme nazvali "Před zákazem!" vysvětluje.

V jiném baru se do divadelního přerodu položily s větším gustem a jejich zákazníci se opravdu oblékají do kostýmů, u vchodu je napsáno "vchod na scénu" a v repertoáru se objevují skvosty jako "Tabákové monology".

Úřady hrozí pokutami

Mezery v zákoně v Minnesotě využilo už kolem stovky barů. Státní zdravotní úřad ale tvrdí, že překračují zákon a hrozí pokutami, a tak se tyto neobvyklé divadelní produkce ale budou muset zanedlouho na nátlak úřadů skončit. Majitelé barů, kteří se bojí, že jakmile se u nich opravdu přestane kouřit, klesnou jim tržby, určitě vymyslí něco jiného. Koneckonců, mají v genech zkušenosti svých předků z dob prohibice.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz