Zpravodajství

VIDEO: Fiktivní sňatky jsou stále populárnější

VIDEO: Fiktivní sňatky jsou stále populárnější

Trestný čin, jakým bezesporu fiktivní sňatky jsou, je u nás v poslední době bohužel poměrně rozšířený. Málokdo totiž ví, že se jedná o závažný tresný čin a postihem může být až pět let vězení.


Od 12. července je kvalifikován nový trestný čin Napomáhání k neoprávněnému pobytu na území republiky. Ne všichni ho však ale vzali na vědomí a stále častěji se v České republice setkáváme s fiktivními sňatky. "Do jisté míry je to možná způsobeno také tím, že fiktivní sňatky jsou pro naše občany trestným činem jen krátkou dobu", tvrdí advokátka Dagmar Raupachová.

Co vše však hrozí za tento závažný trestný čin? A jak je postižena například osoba, která celý sňatek zprostředkuje, jsme se zeptali našeho hosta. "Na tu čekají až tři roky trestu odnětí svobody, peněžitý trest či zákaz činnosti. Vyšší tresty jsou potom závislé dalšími podmínkami té dané trestné činnosti. Jedná- li se tedy například o organizovanou skupinu, může hrozit vězení až na pět let", vysvětluje advokátka. Více se od našeho hosta dozvíte v následujícím videu ze Snídaně s Novou

 

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Krátká zpráva

Česko dalo Ukrajině helikoptéry a tanky, uvedl americký ministr

Ukrajinská armáda nedávno od Česka dostala bojové helikoptéry, tanky a raketové systémy. Po pondělním telekonferenčního jednání se spojenci to řekl americký ministr obrany Lloyd Austin. Hlavním tématem schůzky byla další vojenská pomoc Ukrajině, uvedl portál Defense One.

Píše se na Deník.cz