Zpravodajství

VIDEO: Fiktivní sňatky jsou stále populárnější

VIDEO: Fiktivní sňatky jsou stále populárnější

Trestný čin, jakým bezesporu fiktivní sňatky jsou, je u nás v poslední době bohužel poměrně rozšířený. Málokdo totiž ví, že se jedná o závažný tresný čin a postihem může být až pět let vězení.


Od 12. července je kvalifikován nový trestný čin Napomáhání k neoprávněnému pobytu na území republiky. Ne všichni ho však ale vzali na vědomí a stále častěji se v České republice setkáváme s fiktivními sňatky. "Do jisté míry je to možná způsobeno také tím, že fiktivní sňatky jsou pro naše občany trestným činem jen krátkou dobu", tvrdí advokátka Dagmar Raupachová.

Co vše však hrozí za tento závažný trestný čin? A jak je postižena například osoba, která celý sňatek zprostředkuje, jsme se zeptali našeho hosta. "Na tu čekají až tři roky trestu odnětí svobody, peněžitý trest či zákaz činnosti. Vyšší tresty jsou potom závislé dalšími podmínkami té dané trestné činnosti. Jedná- li se tedy například o organizovanou skupinu, může hrozit vězení až na pět let", vysvětluje advokátka. Více se od našeho hosta dozvíte v následujícím videu ze Snídaně s Novou

 

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz