Zpravodajství

Nebezpečné dětské nádobí: obsahuje formaldehyd, hrozí i udušení

Když jsme vás informovali o tom, že talířek Medvídka Pú distribuovaný společností Tappa uvolňuje formaldehyd, nikdo netušil, že i další části jídelního servisu, který postupně prodávají novinové stánky, budou nebezpečné. Časopis Test v pátek přišel s tím, že například láhev medvídka Pú je životu nebezpečná.

Televizní reklama na nádobí s medvídkem Pú zabrala na několik tisíc rodičů. Ti svým dětem koupili postupně talíře, příbory a lahve. Ukázalo se však, že doposud vydané části jídelního servisu, jsou zdraví až životu nebezpečné.

Na začátku týdne časopis Test a Státní zdravotní ústav varovaly před talířky uvolňující formaldehyd. (Více zde )

Láhev na pití, pro děti životu nebezpečná

To ale nikdo netušil, jak nebezpečná je i láhev se slavným medvídkem. Konkrétně část, ze které dítě pijí. Obsahuje malinké částečky. Stačí se napít. Částečky se uvolní, dítě je vdechne a udusí se.

Zkušební ústav lehkého průmyslu navíc zjistil, že pásek na láhvi vytváří nepřípustně velkou smyčku, navíc jde stáhnout tak, že by mohl dítě uškrtit.

Rodiče dětí jsou rozzlobeni a ptají se, co mají s nebezpečným nádobím dělat. Společnost Tappa, podle níž nádobí nechybí certifikáty, SMS zprávě rodičům vzkazuje: „Vše bude znovu testováno a zákazníci mohou výrobky vrátit tam, kde je zakoupili. Celá situace se řeší a zákazníkům se prostřednictvím tiskové zprávy omluvíme."

Více se dozvíte ve videu z Televizních novin!

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz