Zpravodajství

Politici vyměňují manželky za mladší modely

Václav Klaus, Mirek Topolánek, Jiří Paroubek, Václav Havel - všichni vysocí politici a všichni nevěrní. Nejaktuálnějším "záletníkem" je prezident Klaus, má další letušku. Premiér Topolánek žije s milenkou Lucií Talmanovou, manželka mu ale nechce povolit rozvod. Šéf ČSSD Paroubek a exprezident Havel svoje manželky dlouho podváděli, oba se ale nakonec se svými milenkami oženili.

Klaus zase "přechází na červenou", má už druhou letušku
V noci po složení prezidentského slibu přistihli fotografové Václava Klause s mladou letuškou vládní letky Petrou Bednářovou. (více zde)

Vycházeli společně z hotelu ve Vestci za Prahou. Pro Klause je to tak určitá "tradice". V roce 2002 se ho totiž podařilo vyfotit s blondýnkou Klárou Lohniskou ve věku jeho vnučky. Také letuškou. Nevěru tehdy popsal již slavným výrokem: "Člověk přebíhá ulici na červenou a samozřejmě musí počítat s tím, že sklouzne a přejede ho auto." Jeho manželka Livia to tehdy překousla. "Manželova nevěra je za námi. Ale bylo pro mne velmi těžké to nějak zvládnout a ustát," svěřila se v březnu před pěti lety. Otázkou je, jestli manželovu nevěru ustojí i tentokrát.

 

Názor redakce: Evidentně je posedlý slečnami z vládní letky. Letuška jako milenka je sice trochu klišé, ale asi si chce před sedmdesátkou ještě dokázat, že „létat" umí.

Topolánek chce rozvod, manželka ne

Předseda ODS Mirek Topolánek je stále ženatý s manželkou Pavlou, už více než rok ale žije s poslankyní Lucií Talmanovou. Ta mu v červenci loňského roku porodila syna Nicolase. Minulý týden jí také vzal na první oficiální státní akci - prezidentskou inauguraci.

Topolánkova manželka Pavla se ale přesto nechce rozvést, tvrdí, že kvůli dětem není na rozvod vhodná doba. Média o vztahu Topolánka s Talmanovou spekulovala od poloviny roku 2006. Rozpad manželství premiér přiznal loni v lednu. (více zde)

Názor redakce: Talmanová má Topolánka, ale Topolánek nemá povolený rozvod. Duel manželka versus milenka tak ještě není jednoznačně rozhodnutý. Paní Pavla navíc není o nic míň atraktivní než milenka Lucie. Těžké rozhodování.

Kováčová vyhrála, už je Paroubková

Šéf ČSSD Jiří Paroubek se kvůli tlumočnici Petře Kováčové po osmadvaceti letech rozvedl s manželkou Zuzanou a v listopadu minulého roku si v Mariánských Lázních Kováčovou vzal. (více o svatbě Paroubka s Kováčovou zde)

Atraktivní blondýna se ale po jeho boku objevovala již v době, kdy byl ještě ženatý. Kováčovou si najímal jako tlumočnici a bral ji i na zahraniční cesty. Milenku tehdy ještě popíral: „ Nebyla tam se mnou," řekl po návratu z Číny, když se v médiích objevily první spekulace o jejich vztahu.

Názor redakce: Jiří Paroubek si může gratulovat - na sexy mozek ulovil sexy tlumočnici Kováčovou. V duelu manželka versus milenka tak zvítězila jednoznačně milenka, která se stala novou paní Paroubkovou. Paní Zuzana skončila sama se psem.

 

Dagmar Havlová: Z milenky manželkou

Bývalý prezident Václav Havel udržoval milenecký vztah s herečkou Dagmar Veškrnovou dlouho předtím, než jeho první žena Olga v lednu roku 1996 zemřela. S Veškrnovou se oženil v roce 1997 na žižkovské radnici v Praze 3. Na stejné radnici, na které si v roce 1964 bral první ženu Olgu.

Vztah Havla s populární herečkou od začátku přitahoval velkou pozornost. Veřejnost si jí z počátku zrovna neoblíbila. Lidem vadilo, že se sňatkem nepočkali ani obligátní rok od smrti jeho první ženy. "Dášu jsem si nevzal proto, aby nahradila Olgu, ale prostě proto, že jsem zjistil, že se máme rádi a že spolu chceme žít."uvedl tehdy Havel.

Nakonec si ale Dagmar Havlová uznání veřejnosti vybojovala za maximální péči o manželovo zdraví. V roce 2006 se vrátila do divadla a manželovi popřála k sedmdesátým narozeninám. Loni oslavili cínovou svatbu - deset let společného života.

Názor redakce: Jejich vztah vypadá harmonicky. Evidentně si tedy druhou manželku vybral dobře.

Milenky jsou "in"

Fakt, že je sezóna "přecházení na červenou", potvrzují svými aférami další známí politici. Například Vlastimil Tlustý se nechal za poslední rok přistihnout hned dvakrát. První odhalená milenka byla mladá novinářka Lenka Nedbálková. Druhá architekta Markéta Kubantová.

Dalšími "podezřelými" jsou také pražský primátor Pavel Bém a novinářka Hanka Vítková, Lubomír Zaorálek a bývalá diplomatka Monika Pajerová či poslanec David Rath a manažerka firmy Zentiva Renata Horká. Vicepremiéra Martina Bursíka vyfotili, jak ráno opouští byt šéfky poslaneckého klubu Strany zelených, Kateřiny Jacques. Ta se na Frekvenci 1 přiznala, že jsou si blízcí. Na otázku jestli spolu mají poměr, ale neodpověděla. Uvedla jen, že každý má právo uchovat si své soukromí. Bursíkovou oficiální přítelkyní je dcera Jiřího Dienstbiera Monika Arkai. Jacques se loni rozvedla. Má dvě děti.

Mezi nejznámější zahraniční kauzy "manželka versus milenka" patří sledovaný vztah francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho. S modelkou Carlou Bruniovou udržoval vztah už v době, kdy byla ještě oficiální první dámou Cecilie Sarkozyová. S tou se nakonec v říjnu loňského roku rozvedl a začátkem února se oženil s Bruniovou. Ta se tak stala již jeho třetí ženou.

Už legendární je také aféra bývalého amerického prezidenta Billa Clintona se stážistkou Monikou Lewinskou. Ta ho málem stála úřad. V roce 2004 uvedl v rozhovoru pro americkou televizi CBS, že aféra je na prvním místě seznamu věcí, kterých nejvíc lituje. Byla to hrozná morální chyba, uvedl Clinton dále pro CBS s tím, že pro svou nevěru nemá racionální vysvětlení. "Udělal jsem to z toho nejhoršího důvodu - protože jsem mohl." Jediný člen rodiny, kterému prý v kritické době po provalení nevěry nevadila jeho přítomnost v domě, byl pes Buddy.

Sexuolog Uzel: Milenky představují riziko až smrtelné

"Pro všechny tyto stárnoucí pány jde o životu nebezpečné podnikání. Ono je to totiž velice vyčerpávající. A to po stránce finanční i tělesné. Ony jsou ty mladé holky hlavně na prachy. Uspokojit je finančně i sexuálně může být pro pány velmi stresující. V jejich případě jde až o smrtelné riziko, " řekl sexuolog Radim Uzel.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz