Zpravodajství

Rychlé šípy vystřídaly dětské gangy a graffiti

Rychlé šípy vystřídaly dětské gangy a graffiti
Zdroj: TV Nova

Rychlým šípům zřejmě nadobro odzvonilo. Dospívající mládež stále častěji má za své idoly gangstery. Podobně jako v Americe zakládají i u nás nejrůznější gangy. Ty organizují třeba rvačky na ulicích nebo soutěží o nejlepší graffiti. V největším českém gangu - Crips je už téměř tisíc teenagerů.

Tohle není Bronx, ale Praha. Je jich plný internet i ulice. Čeští středoškoláci našli zálibu v budování gangů a respektu mezi svými vrstevníky. Jsou dobře organizování, centrum mají v Praze, členy po celé zemi. Sprejují města, svolávají se přes internet, rvou se s konkurenčními gangy.

„Vnímáme na území hlavního města Prahy přítomnost organizovaných skupin mladistvých, kteří se dopouští trestné činnosti," řekl pro TV Nova pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Poznávací znamení - modré šátky

Českým gangsterům je v průměru 16 nebo 17 let. Poznávací    znamení - modrý šátek. Ten je totiž symbolem amerických Crips, vůbec nejbrutálnějšího a největšího amerického gangu.

Kdo jsou Crips?

Členové amerických Crips vraždí, kradou a prodávají drogy. U nás dětské Crips působí hlavně na velkých sídlištích. Ve svém volném čase chodí sprejovat.

Reální Crips, kterých je dnes na světě kolem 30000, o svých českých stoupencích nevědí a mezi sebe je oficiálně nepočítají. Ú nás jde spíše o zvláštní formu dětské hry, říkají psychologové, ale zdůrazňují, zatím.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Krátká zpráva

Česko dalo Ukrajině helikoptéry a tanky, uvedl americký ministr

Ukrajinská armáda nedávno od Česka dostala bojové helikoptéry, tanky a raketové systémy. Po pondělním telekonferenčního jednání se spojenci to řekl americký ministr obrany Lloyd Austin. Hlavním tématem schůzky byla další vojenská pomoc Ukrajině, uvedl portál Defense One.

Píše se na Deník.cz