Zpravodajství

Loupež za bílého dne: ministerstvo zdravotnictví prodává zámky pod cenou, proč?

Loupež za bílého dne: ministerstvo zdravotnictví prodává zámky pod cenou, proč?
Zdroj: TV Nova

Poslanec Lubomír Zaorálek podá v pondělí trestní oznámení na úředníky ministerstva zdravotnictví. Napadá, podle něj, pochybné a pro stát nevýhodné výběrové řízení, kterým chtěl resort na základě výběrového řízení prodat 17 zámků česko kyperské firmě a obejít tak obce, kterým odkup zámků už dříve slíbil.

Případ se ale dál komplikuje. U tří zámků není vůbec jasné, komu patří a kdo je tedy může prodávat.

Zámky na prodej, kdo dá víc vyhraje!

Zámky na prodej, kdo dá víc vyhraje! Tak znělo výběrové řízení ministerstva. Skoro je získala vítězná česko kyperská společnost, kdyby se neozvali starostové tří obcí. Resort jim už dříve sliboval bezúplatný prodej. Ministerstvo nakonec obrátilo, teď se ho ale chystají převést starostové. Zámky už kupovat nechceme, jsou totiž naše.

Například starostce Slezských Rudoltic správnost dokumentů o vlastnictví potvrdil i katastr nemovitostí. Ministerstvo ale stále nabízí prodej zámků.

Loupež za bílého dne

Poslanec Zaorálek mluví o loupeži za bílého dne. Ministerstvo obce obešlo a zámky prodávalo pod cenou. Julínkovi úředníci teď plánují audit, který by měl zjistit, komu zámky skutečně patří. Pokud se zjistí, že patří obcím, budovy jim vrátí.

Více se dozvíte ve videu z Televizních novin!

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz