Zpravodajství

Do Olomouce dorazili na zápas fanoušci Baníku, házeli světlice a zapálili sedačky

Policie v Olomouci byla v sobotu v pohotovosti. Do města dorazily na fotbalové utkání se Sigmou tisíce fanoušků ostravského Baníku, kteří patří mezi nejrizikovější. Tomu také odpovídala bezpečnostní opatření. Policie měla v ulicích stovky svých lidí.

„Utkání skončilo zhruba kolem sedmé hodiny večer. Tu největší část fanoušků, kteří přijeli vlakem policie doprovází na nádraží. Jde asi o dva tisíce lidí. Policie musela zasahovat už krátce po příjezdu, kdy jeden z ostravských fanoušků napadl člena antikonfliktního týmu," řekla nám Vanda Rajnochová, které situaci od rána na sleduje.

Na baníkovce čekali v Olomouci těžkooděnci i jízdní policie. Dav, který vystoupil z vlaku, doprovodili až na stadion. Během cesty byly problémy hlavně s opilými fanoušky.

Začali házet světlice a zapálili sedačky

Hned na začátku utkání dostali baníkovští gól a to je vyprovokovalo k výtržnostem. Začali házet světlice a zapálili sedačky. Některým fanouškům dokonce začalo hořet i oblečení.

Rychlík s ostravskými fanoušky by se měl do Ostravy vrátit kolem 21 hodiny. Policie ale počítá s tím, že se někteří z nich mohou v Olomouci zdržet i déle.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz