Zpravodajství

VIDEO: Fotbalový zápas se změnil v masakr: dílo brněnských rowdies

VIDEO: Fotbalový zápas se změnil v masakr: dílo brněnských rowdies

Měl to být poklidný nedělní fotbalový zápas mezi Jabloncem nad Nisou a Brnem. Ten se ale díky řádění rowdies změnil v sérii potyček, které se odehrávaly jak v centru města, tak i na stadionu. Policisté byli v neděli v pohotovosti až do pozdních nočních hodin. Záchranáři ošetřovali raněné, policie zatýkala. Škody, které fanoušci napáchali, půjdou do desetitisíců.

Dvacítky brněnských rowdies; ozbrojeni boxery a obušky si v poločase vyšli do ulic Jablonce zařádit na všem, co se jim připletlo do cesty. Vykřikovali slova jako "smrt Spartě" a "bílá síla".

Zastavily je až čtyři policejní vozy po zuby ozbrojených policistů. Několik lahví proletělo vzduchem a policie se je snažila zklidnit obušky.

Policie jim přehradila cestu, použila slzný plyn

Když začal druhý poločas, brněnští rowdies začali demolovat, co se dalo. Kotel vlajkonošů chvílemi připomínal spíše pavilon zoologické zahrady. Někteří z vlajkonošů sami začali hořet. Pořadatelé jim museli hasit hořící oděv. Nakonec fanoušci vylomili jednu z bran a drali se k východu. Policie jim přehradila cestu, použila i slzný plyn.

Někteří z těch, co si vykoledovali zásah slzným plynem, se svalili k zemi. Policisté jim okamžitě vodou vyplachovali oči.

Záchranáři museli ošetřit několik zraněných, kteří byli pořezáni od skla, jiní byli popáleni od hořících sedaček. Klub bude škody vyčíslovat zítra. Stejně tak zatím není jasné, kolik lidí bylo zraněno a kolik zatčeno.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz