Zpravodajství

Lidem přistála v koupelně bomba

Jedna oklahomská rodina může mluvit o neuvěřitelném štěstí. Do jejich koupelny spadla cvičná bomba amerického letectva. Rodina byla naštěstí mimo domov, a tak se nikomu nic nestalo.

Piloti amerického letectva jako vždy vzlétli k výcvikovému letu a za úkol měli svrhnout cvičnou bombu na předem určený cíl. Téměř dvanácti kilová bomba ale nakonec skončila úplně jinde.

Podle nejnovějších informací změnil pilot kurz a dostal se nad obydlenou zónu. K tomu všemu nevědomky upustil bombu. Ta naštěstí neobsahovala žádné výbušniny, ale i tak zničila část bytu.

Zůstali déle v práci

"Ještě že jsme s manželkou zůstali v práci déle. To nám určitě zachránilo život," řekl majitel domu.

Co přesně pilota donutilo změnit kurz a proč se bomba uvolnila se stále vyšetřuje. Než bude neštěstí vyjasněné, má místní letecká základna zákaz používání jakýchkoliv bomb, i těch cvičných.

 

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz