Zpravodajství

VIDEO: Nebrat úplatky učí policisty legendární film

VIDEO: Nebrat úplatky učí policisty legendární film
Zdroj: TV Nova

S originálním antikorupčním programem, který nemá obdoby, teď přišla ostravská policie. Aby odradila nováčky od braní úplatků, pouští jim ukázky z legendárního filmu Jáchyme, hoď ho do stroje.

Nestárnoucí českou komedií se inspirovalo už prvních 14 policejních nováčků. Jejich cíl je jediný, nenehcat se za žádnou cenu uplatit.

"Antikorupční program je laděn humornou formou, aby nováčci nebyli hned zpočátku stresováni závažností tématu," řekla televizi Nova policejní lektorka Gabriela Holčáková.

Lektoři policejní kadety hlavně upozorňují, že úplatkářství je trestné. Místo nudných paragrafů je ale rovnou odkazují na příklady z praxe.

Zlepší se policejní kultura? 

"Lidi se vlastně u toho i zasmějí. Kdyby to bylo příliš vážné, mohlo by to někoho i nudit. Je to takové lidské, myslím si, že se to povedlo," řekli naší televizi účastníci protikorupčního školení.

Ostravský protikorpuční program se údajně zamlouvá i samotnému Policejnímu prezidiu. "Čekám, že tímto výcvikem se zlepší policejní kultura, že i občané to pocítí," uvedl policejní ředitel Tomáš Landsfeld.

Není tedy vyloučeno, že se časem dostane i do jiných policejních okrsků v republice. 

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Vojáci z Azovstalu půjdou před soud

Ukrajinští vojáci zajatí v továrním komplexu Azovstal půjdou před soud v separatistické Doněcké lidové republice. Uvedl to v pondělí vůdce samozvané republiky Denis Pušilin. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov také sdělil, že výměna obránců Azovstalu za proruského oligarchu Viktora Medvedčuka není pravděpodobná. "Medvečuk je občan Ukrajiny. Nemá žádné napojení na Rusko a není voják. Lidé zajatí v Azovstalu jsou vojáci, je to úplně jiná kategorie lidí. Mluvit o nějakých dohodách je obtížné," řekl Peskov.

Píše se na Deník.cz