Zpravodajství

Volný zubař je ohrožený druh, poslední mohykáni jsou na webu

Sehnat zubaře není snadné. Česká stomatologická komora proto rozšířila své webové stránky o seznam těch dentistů, kteří ještě nové pacienty přijímají. Jsou ale i kraje, kde zubaře prostě neseženete.

Lidé už nemusí zdlouhavě zjišťovat, zda-li jimi vyhlídnutý zubař ještě nabírá nové pacienty. Tuto informaci nově zjistíte na internetu.

V některých regionech ale jména zubařů bez plné kartotéky chybí. Volných zubařů jsou totiž v celé republice všeho všudy necelé dvě stovky.

Web neřeší problém s nedostatkem zubařů. Usnadňuje najít ty, kteří ještě nové pacienty přijímají. Zde zřejmě platí, kdo dřív přijde, toho dřív vrtají.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz