Zpravodajství

VIDEO: Úředníci si užívali za naše peníze!

VIDEO: Úředníci si užívali za naše peníze!
Zdroj: TV Nova

Ministerstvo práce a sociáních věcí řeší pořádnou ostudu. Deník Mladá Fronta Dnes totiž zjistil, že si přes třicet jeho úředníků užívalo tři dny v luxusním hotelu na Vysočině. Proháněli se na čtyřkolkách a hráli si na dobyvatele hradu. To vše za peníze daňových poplatníků a Evropského sociálního fondu.

Ministerští úředníci si luxusní víkendový pobyt užívali ve čtyřhvězdičkovém hotelu ve Vranči u Jihlavy. Restaurace, bazén, sauna, masáže. To vše k dispozici od čtvrtka do soboty. Tedy i v pracovní době.

Při hře na dobyvatele a vojáky prý úředníci tužili pracovní vztahy. Tři dny pro jednatřicet lidí z jednoho odboru přišly ministerstvo na téměř 400 tisíc. Z této částky by se daly vyplatit příspěvky na dítě pro sedmsetdevadesátdva rodin.

Výlet to byl asi poslední 

O akci, kterou jeho úřad platil z peněz evropského sociálního fondu, prý ministr vůbec nevěděl. "Já to považuji za těžko přijatelné ja sám si nedovolím koupit poličku  do své kanceláře," řekl naší televizi ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas.

Ministerští úředníci plánovali stejný výlet letos ještě jednou. Místo další akce za státní peníze je teď ale čeká velké vysvětlování.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz