Zpravodajství

Profesorka McGonagallová trpí rakovinou

Profesorka McGonagallová trpí rakovinou

Britská filmová a divadelní herečka Maggie Smithová (73) bojuje s rakovinou prsu. Představitelka profesorky McGonagallové z filmové série o Harrym Potterovi pravidelně dochází na radioterapii, ale ze všeho nejvíc ji nyní zajímá natáčení nejnovější „potterovky".

Držitelce dvou Oscarů Smithové už lékaři nádor odstranili a vyhlídky na její uzdravení jsou prý dobré. "Maggie snáší svoji nemoc s odvahou. Poslední, po čem touží, je, aby kolem ní někdo dělal rozruch," říkají hereččini přátelé. Tiskový mluvčí Smithové odmítl její stav komentovat.

V současné době se herečka věnuje natáčení šestého dílu potterovské ságy, který nese název Harry Potter a Princ dvojí krve (více zde). Hned potom by se měla vrhnout do dalšího projektu, kterým bude dobrodružný duchařský film s pracovním názvem From Time to Time.

Přes 50 let u filmu 
Maggie Smithová se herectví věnuje více než půl století. Za tu dobu získala řadu ocenění - v roce 1970 Oscara za hlavní roli ve snímku The Prime Of Miss Jean Brodie. O devět let později ji Americká filmová akademie odměnila podruhé, za vedlejší roli ve filmu Apartmá v Kalifornii (California Suite).

U filmu se prosadil i hereččin syn Toby Stephens. V bondovce Dnes neumírej například ztvárnil roli hlavního zloducha.

Nova.cz, The Sun

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz